Wpis z mikrobloga

@mpetrumnigrum: Wielkopolska, a województwo wielkopolskie to dwie różne kwestie, tylko częściowo się to pokrywa. Po drugie "daleki zachód" Polski oraz północny-wschód, a także północy-zachód (bez Kaszub i Kociewia oraz Kujaw) to po prostu byłe Niemcy zasiedlone teraz przez przesiedleńców z całej Polski i tyle.
Wielkopolska, a województwo wielkopolskie to dwie różne kwestie, tylko częściowo się to pokrywa. Po drugie "daleki zachód" Polski oraz północny-wschód, a także północy-zachód (bez Kaszub i Kociewia oraz Kujaw) to po prostu byłe Niemcy zasiedlone teraz przez przesiedleńców z całej Polski i tyle


@nowyjesttu: niewiem do którego mojego wpisu się odnosisz. Ja piszę o Wielkopolsce i to tej od zawsze Polskiej. Nie tej którą dostaliśmy po II wojnie.
@DrCieplak: Zachodniopomorskie czy Lubuskie to teraz są pod zaborem polskim technicznie ;)

PS Ta chałupa żywiecka narysowana pod Opolem mnie jednak mierzi. Lepiej by było górskie chaty narysować obok i zaznaczyć strzałką, a nie przesuwać swobodnie do innych regionów - byłoby czytelniej. Teraz to wygląda, jakby górale żywieccy żyli między Nysą a Częstochową, a nie w Beskidach.