Wpis z mikrobloga

Oraz na jaki czas starczą takie nowe opony?


@michals412: to zalezy od wielu czynnikow ale ogolnie z 3/4 sezony wytrzymają, jak nie #!$%@? 200kmh tym bravo
@TrisssMerigold

opony jakie moge polecic, takie budzetowki to imperial all season driver oraz goodride all season elite z-401. Mozecie tutaj kwiczec ze chinczyki itd. ale stosunek ceny do jakosci jest fenomenalny a opony spisuja sie bardzo dobrze. Moja matka miala imperiale zalozone na BMW 3,
  • Odpowiedz
@michals412: nie podales budzetu, ale opony, hamulce i zawieszenie to najwazniejsze elementy samochodu i na nich sie nie oszczedza. Polecam Michelin Crossclimate 2, bo to jedyne opony, na ktorych po przesiadce z innych calkiem dobrych poczulem zdecydowana roznice w kazdym aspekcie - przyczepnosc na mokrym, suchym i w warunkach zimowych lepsza niz w jakichkolwiek wielosezonowkach, a komfort jazdy (poziom halasu) swietny.
  • Odpowiedz
@michals412: Ja od kilku lat kupuję Kleber QUADRAXER obecnie 3 generacji.
Opony wielosezonowe raczej częściej trzeba wymieniać ze względu na szybsze zużycie pewnie co 2-4 lata.
  • Odpowiedz
@michals412: bo kleber to podfirma michelina, te opony sa praktycznie identyczne i nawet produkowane w jednej fabryce ( ͡° ͜ʖ ͡°) wedlug mnie troche przerost formy nad trescia, jak bedzie oblodzona, wyjezdzona od sniegu górka 10%+ wzniesienia to niczym nie wjedziesz, tutaj nie pomoga nawet opony za 5000 zł
  • Odpowiedz
  • 1
@michals412 tak naprawdę to nie ma co polecać bo kupujesz tak jak Cię stać. Opony są wyceniane dość racjonalnie i po oponach w podobnym przedziale cenowym możesz się spodziewać podobnych możliwości. Jedyne co to przed zakupem konkretnego modelu warto zawsze sprawdzić opinie czy dany model nie ma jakiejś częstej wady fabrycznej i to tyle.
  • Odpowiedz