Wpis z mikrobloga

Jak to jest z nierejestrowaną działalnością? Do progu 2700pln na miesiąc mogę prowadzić działalność bez rejestrowania jej, tworzenia jdg oraz NIP. Nigdy nie miałem jdg.

Powiedzmy że chce zakupić jakiś sprzęt wykorzystany do tego i tylko do tego, oraz materiały. Fakturę proszę na siebie skoro nie mam NIP? I place brutto czy netto?

Osiągam dochód i wpisuje go w PIT. Tutaj mogę odliczyć koszt tego sprzętu i materiałów od dochodu ze sprzedaży? Jak wliczyć w koszty typu opłaty za oprogramowanie lub usługi od osoby która prawdopodobnie działalności nie prowadzi i nic mi nie wystawi, a przyczynia się to do kosztów uzyskania dochodu? Gdy sprzedaje, jak mam wystawiać paragon, potwierdzenie jakieś??? Czy mam prowadzić jakieś notatki? I rozumiem po tym co składał hm potem US wie czy nie przekroczyłem tego dochodu 2700?

#podatki #jdg #dzialanoscgospodarcza #prawo
  • 8
  • Odpowiedz
jak chcesz mieć VAT bez DG XD


@AltCtrlSpace: no #!$%@?, proszę ja Ciebie, znam kilka takich przypadków, gdzie VAT bez działalności to konieczność.
@Sh3rI0ck zasadniczo obaj Panowie, znaleźliście się na tagu #podatki i #dzialalnos.... w jakim celu? Robienia śmietnika ?

@Lonceg21 dowody na Twoje koszty, to chociażby faktury imienne, wydruki z zakupów na aukcji iTP, paragony zasadniczo też.
NIP nie jest konieczny, płacisz brutto.
Na żądanie każdy musi wystawić dowód
  • Odpowiedz
  • 0
@kuncfot: dziękuję, również doczytałem jak kolega wspomniał, że większość przypadków wlasnie nie płaci się VAT, bo jest od 200tys i tak. Więc wówczas i tak płaci się brutto bo nie ma co odliczyć.

I jak wspomniałeś tutaj są wyjątki.

Ogólnie myślałem o nierejestrowanej działalności z drukiem 3d. Raczej figurkami itd. czyli kategoria jak zabawki lub sztuka.

Tutaj kosztami odrazu byłaby drukarka (mam hobbystycznie fdm), ale żywiczna jest potrzebna. Kolejnym kosztem to
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: dobrze Ci radzę, randomku z internetu, nie doradzaj mi.

nie, nie musisz wystawiać faktury a nawet nie możesz tego zrobić.


@AltCtrlSpace: przytocz jakikolwiek przepis, że nie może wystawić faktury. Albo nie, nie bo nie interesuje mnie dalsza rozmowa ;)
  • Odpowiedz