Wpis z mikrobloga

Niezła komedia. Nie minął tydzień, a już potencjalni koalicjanci wycofują się ze swoich "obietnic" i to wcale nie tylko socjalnych, które rzekomo były tylko po to bo z PiS nie da się inaczej wygrać.

1) Środki z KPO - w tym temacie Tusk miał pojechać dzień po wyborach:

"Składam tu, w Sopocie, uroczyste przyrzeczenie, że dzień po wyborach pojadę i odblokuję pieniądze z KPO i wszyscy to odczujemy""

https://www.wnp.pl/finanse/tusk-dzien-po-wyborach-pojade-i-odblokuje-pieniadze-z-kpo,745295.html
Pojechał chociaż? Czy złamał "uroczyste przyrzeczenie"?

2) Dobrowolny ZUS, flagowy program PSL Kosinika-Kamysza z 2019 r., potwórzony w tej kampanii:

Chcemy, żeby przedsiębiorcy sami decydowali, czy chcą płacić, czy może zrobią sobie wakacje od ZuS-u – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

https://www.psl.pl/koalicja-polska-nie-zwalnia-tempa-dobrowolnyzus-juz-w-sejmie/

No bo wiecie to jednak nie o to chodziło...

Ludowiec bez wahania wskazał "dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców". Po chwili okazało się jednak, że nie chodzi o dobrowolny ZUS, tylko o "wakacje od ZUS-u".

https://dorzeczy.pl/opinie/493536/dobrowolny-zus-wedlug-wladyslawa-kosiniak-kamysza.html
Mimo, że projekt ustawy był dosyć czytelny i dotyczył faktycznie dobrowolnego ZUS'u dla JDG (Projekt Ustawy 85332).

Wybraliście kogo wybraliście, szybko poczujecie na własnej skórze.
Mam nadzieje, że tylko nie sprzedadzą niepodległości kraju.

#konfederacja #wybory #ekonomia #polityka
  • 33
  • Odpowiedz
  • 0
@DoktorWojna:
Normalnie nie. Tylko w tym przypadku to była jasna, publiczna deklaracja (wręcz przyrzeczenie jak sam zadeklarował) więc tak, powinien przynajmniej pojechać do Brukseli dzień po wyborach i działać w tym temacie.
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: nie no ale tak serio to jak sobie to wyobrażasz Tusk wchodzi do UE i prosi ich by odblokowali pieniądze z KPO?


@DoktorWojna: ty, no to po co tak powiedział? Przecież mógł powiedzieć, że jak wygrają wybory to będą się starać, albo że będą musieli najpierw posprzątać po Pisie a potem te środki dostaną. Ale nie, powiedział to co powiedział i teraz próba hehe "przenośnia, nie to miał na
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: jego cała wypowiedź to było "po wygranej" (po zdobyciu władzy), ciekawe, czemu akurat to wycina się przy cytacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co może zrobić Tusk teraz, kiedy nawet posłem nie jest, hmm?
  • Odpowiedz
  • 0
@TypowyZakolak:
No nie. Jasno mówił, że "dzień po wyborach":

"Składam tu, w Sopocie, moim rodzinnym Sopocie, to uroczyste przyrzeczenie, że dzień po wyborach , po zwycięstwie, pojadę i te pieniądze odblokuję, i wszyscy to odczujemy"

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9284644,tusk-dzien-po-wyborach-pojade-i-odblokuje-pieniadze-z-kpo.html

Nawet nie rozliczam czy to się udało bądź nie, pytam tylko czy chociaż pojechał? :)
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: wytłumaczę Ci bo chyba nie podumałeś, otóż Tusk nie musi nawet nigdzie jechać, wystarczy że naprawią wymiar sprawiedliwości. Ale to dopiero może się stać jak zmieni się rząd, bo przpominam nadal rządzi jeszcze pis i będzie rządził prawdopodobnie aż do świąt. Realny termin otrzymania środków z KPO to pewnie pierwsze miesiące po nowym roku, zakładając że Duda nie będzie blokował tych ustaw naprawczych.
  • Odpowiedz
  • 0
@fashq:
Nie wiem dlaczego masz problem ze zrozumieniem prostego zdania:

"Składam tu, w Sopocie, moim rodzinnym Sopocie, to uroczyste przyrzeczenie, że dzień po wyborach , po zwycięstwie, pojadę i te pieniądze odblokuję, i wszyscy to odczujemy"
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: Jak ktoś popiera pis albo konfederację to może myśleć że to się tak odbywa, że ktoś może jechać do Brukseli i coś załatwić na gębę czy po znajomości, ale tam tak to nie działa ;)

Ja nie mam żadnego problemu z tym co powiedział Tusk i nigdy dosłownie tych słów nie interpretowałem.

Dziwi mnie jednak to jak bardzo popierający pis czy konfederację czepiają się teraz Tuska o te słowa, kiedy
  • Odpowiedz
  • 0
@fashq:
Ty nadal nie rozumiesz prostego tekstu i jeszcze mędrkujesz.
Nie napisałem i chyba nikt tak nie twierdzi, że powinien załatwić w jeden dzień środki z KPO. Oczywiste, że to niemożliwe.
Natomiast deklaracja była jasna, że na drugi dzień po wyborach pojedzie i zacznie załatwiać środki z KPO (ile to będzie trwało - kwestia wtórna, wiadomo, że uruchomienie procedur trwa).
Więc gdyby chciał dotrzymać przyrzeczenia - pojechałby do Brukseli w poniedziałek
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: Wiem, co masz na myśli, natomiast oczywistym jest - zarówno dla Donka, jak i dla nas - że bez zatwierdzenia rządu nic nie zrobi. Ergo, cała wypowiedź jest co najwyżej lapsusem. I nie piszę tego, by bronić donka albo jakiegokolwiek innego polityka - bo żaden polityk nie jest godny obrony, to kanalie które chcą tylko władzy i apanaży - natomiast powodów, by dowalać donkowi i nowemu rządowi będzie MNÓSTWO. Taki
  • Odpowiedz
  • 0
@TypowyZakolak:
Można i nazwać to bzdetem, ale jakże symbolicznym. Łamać przyrzeczenie pierwszego dnia :)

Zresztą - jeżeli jesteś starszy to pamiętasz ich wielki program reformy podatkowej 3x15% (PIT, VAT, CIT) kilkanaście lat temu
Mieli sejm, senat, prezydenta i skończyło się podwyżką VAT o 1%. Partia Oszustów i tyle.

Natomiast Kamysz pojechał już grubo w pierwszych dniach i to jest nie do wybronienia bo Trzecia Droga / PSL wszędzie promował program dobrowolnego
  • Odpowiedz
Zresztą - jeżeli jesteś starszy to pamiętasz ich wielki program reformy podatkowej 3x15% (PIT, VAT, CIT) kilkanaście lat temu

Mieli sejm, senat, prezydenta i skończyło się podwyżką VAT o 1%. Partia Oszustów i tyle.


@LaurenceFass: Pamiętam. Jak również podatek liniowy, którego na oczy nie zobaczyliśmy.

Ja nigdy nie uważałem KO za partię, która reprezentuje moje poglądy - uważam natomiast, że w porównaniu z pisem, który przeprowadził na naszych oczach szereg działan
  • Odpowiedz
  • 0
szereg działan o charakterze totalitarnym


@TypowyZakolak:
Autorytarnym jeżeli już. Inna kwestia, że żadnej z tych rzeczy i tak nie doprowadzili do końca.

Totalitaryzm, ale już taki prawdziwy wg definicji forsuje opozycja (poza Konfederacją oczywiście).
Na większą kontrolę i represje naganiali w czasie covidu.
Hołownia proponuje likwidację gotówki co też zawiera się na totalitarny ustrój.
Już nie mówiąc o lewicy, która będzie narzucać swoje ideologie.
  • Odpowiedz
Autorytarnym jeżeli już.


@LaurenceFass: Niet. Totalitarnym. TVPiS to przykład propagandy znanej z systemów totalitarnych - bezwzględne podporządkowanie sobie społeczeństwa przez bezustanne pranie mózgu.

Autorytarna to jest Konfa. Pis jest czymś gorszym.

Totalitaryzm, ale już taki prawdziwy wg definicji forsuje opozycja (poza Konfederacją oczywiście).


@LaurenceFass: Taa, jedyna, cudowna konfunia, a wszyscy dookoła to komuchy i zamordyści. Nie wiem, czy chce mi się kontynuować tę dyskusję po takim komentarzu, no ale dobra,
  • Odpowiedz