Wpis z mikrobloga

Widzę, że w narodzie nastąpił ból dolnej części ciała, bo #youtube chce pobierać za swoje usługi. Oczywiście polska szlachta i dzielna husaria musi mieć zawsze wszystko za darmo (ewentualnie za uśmiech bombelka).
  • 22
  • Odpowiedz
płacę swoimi danymi i możliwością śledzenia mnie.


@Krupier: no właśnie nie. Skoro blokujesz reklamy to blokujesz też masę innych rzeczy śledzących
  • Odpowiedz
@groman43: Ale powiem Ci, że opłacam dysk google, Netflixa, HBO, Amazona, Disney+, SkyShowtime, Spotify i Playera, oczywiście z większości tych usług korzystam raz na rok, ale kur... za YouTube to mi jakoś ciężko się przekonać żeby zapłącić i katuje się reklamami XD
  • Odpowiedz
  • 1
@groman43 a jeszcze zeby cie bardziej bolalo to netflix i cale te abonamenty mam za free ze streamio a na pc mam skrypt z githuba na spotify i na telefonie xmanagera. Tidala tez mam machnietego. Na telewizorze smart tube do yt a na telefonku vanced. Ale wy dalej po kule bierzcie i płacie xD
  • Odpowiedz
@groman43 Wydaje mi się, że akurat na ten temat stękają nie tylko Polacy. Zresztą wtyczki typu ublock czy sponsorblock to nie tylko nasza domena i mnóstwo osób na świecie ich używa z raczej wiadomego powodu, tak że lepiej wyjdź z tej swojej bańki ofiary miejsca swojego urodzenia.
  • Odpowiedz
@dzek

>płacę swoimi danymi i możliwością śledzenia mnie.


@Krupier: no właśnie nie. Skoro blokujesz reklamy to blokujesz też masę innych rzeczy śledzących


Strasznie mi z tego powodu wszystko jedno.

No i jednak nie blokuję śledzenia bo wystarczy, że pójdę do jakiejś knajpy to już za chwilę Google stęka bym ocenił lokal, wystarczy że czegoś szukam to zaraz Google zacznie spam reklamowy z tym czymś itp.
  • Odpowiedz
Oczywiście polska szlachta i dzielna husaria musi mieć zawsze wszystko za darmo


@groman43: Argumentum ad polakum cebulakum, jakby tylko Polaków wkurzało to co odwalają XD A po wyłączeniu adblocka masz:

-Reklamy nawet na filmach gdzie twórca nie ustawił zarabiania.
-Likwidację Google Podcasts które jest darmowe i wcielają w youtube akurat gdy odpalili krucjatę anty adblockową.
-Zerowa estetyka reklam na yt które często są głośniejsze o jakieś 50% od samego filmu. Reklamy
  • Odpowiedz
Biedny youtube, gigant, monopolista w branzy, podległy pod innego giganta i praktycznie monopoliste (ktory ma miliardy ze sprzedawania naszych danych), który specjalnie pogarsza jakość swoich usług zeby potem sprzedawac to jako "premium", typu zwiekszona ilosc niemoderowanych reklam, przez co dziecku moze wyswietlic sie przed jakąś bajką seks, albo usunięcie z aplikacji youtube odtwarzania w tle żeby potem to sprzedawać.
Hatfu na takie praktyki, jak lubisz lizać buty korporacjom to sobie liż.
  • Odpowiedz
@groman43: Ja tylko nie chcę, żeby na moich urządzeniach ktoś wyświetlał reklamy. I radzę sobie z tym nieźle.

Z cyfrowych rzeczy to kupiłem kilka magazynów w wersji elektronicznej (ebook) i jedną piosenkę (mp3), której nie mogłem znaleźć.
  • Odpowiedz
Widzę, że w narodzie nastąpił ból dolnej części ciała, bo #youtube chce pobierać za swoje usługi.


@groman43: Oczywiście, że tak, bo Youtube nie powinno zarabiać, ale w końcu zdechnąć. Ta platforma została już tak bardzo zdegradowana, że jej śmierć pomogła by wszystkim najbardziej.

ja tam im płacę swoimi danymi i możliwością śledzenia mnie. To uczciwa cena.


@Krupier: Ja korzystam z Invidious i nie płace nic. Darmo za to, to uczciwa
  • Odpowiedz
filmik: trwa 7 sekund
reklamy: 2 nie do skipnięcia, każda po 20 sekund

no rzeczywiscie, pretensje z dupy
  • Odpowiedz