Wpis z mikrobloga

Hej, czy jest mozliwosc darmowej diagnozy #adhd na NFZ/Luxmed? Jeśli nie, to czy jest jakaś alternatywa, która nie będzie kosztowała majątku? (nie zamierzam wydawać 1500PLN na diagnozę w np. psychomedic). Ostatnio zdałem sobie sprawę, po wskazówkach od psychologa (nie diagnozuje on adhd), że moje objawy mogą wskazywać właśnie na to i chcę się upewnić, czy moje problemy nie wynikają właśnie z tego. Dziękuję za pomoc :)
  • 2
  • Odpowiedz
@herek ogarnij psychiatrę co się w tym specjalizuje i będzie cię to kosztowało ok 450zl. Nie potrzebujesz żadnych testów robić u psychologa bo nie ma testu na adhd. Nawet testy na koncentrację pokazują tylko jaka ona jest tylko w momencie badania, a nie jak funkcjonuje na codzień. Standardem jest DIVA-5 i np. znajomy lekarz specjalizujący się w diagnozie ADHD u dorosłych prosi o przyniesienie wypełnionej na konsultację. Wszystkie MMPI, Bentony itp. to
  • Odpowiedz
@herek: Lekarz diagnosta, ale jest z tym problem, bo psychiatrzy pracują głównie w klinikach i jak słyszą hasło ADHD to cena wizyty rośnie 2x. Po przebojach diagnozuje się w PsychoMedic, inne kliniki były droższe i chciały pieniądze z góry za cały proces…
  • Odpowiedz