Wpis z mikrobloga

Co ludzie na wypoku się tak o to CPK oburzają?

Przez lata jedyne co powstało, to jakieś wizualizacje, miliony dla zarządu, który nic nie zrobił i wysiedlenie ludzi, oferując im cenę za działki rolne, choć zaraz je państwo przerzucało (albo chciało przekształcić) na inwestycyjne, podnosząc ich wartość kilkudziesięciokrotnie, innymi słowy powstała pralnia pieniędzy grająca na chęci odgrywania pierwszych skrzypiec w Europie, a Wy to łykacie?

Niech najpierw zrobią chociaż szybką kolej, która w tym kraju nie może powstać od kilkunastu lat, a potem myślą o zrobieniu największego hubu logistycznego w Europie, nie dajcie się manipulować w najłatwiejszy możliwy sposób.

Dokładnie to samo z Izerą - niech to zamykają w #!$%@?, mniej waszych podatków pójdzie na pensje dla zarządu, który zarządza wolnym czasem za miliony.
  • 30
  • Odpowiedz
  • 0
@macan oburzamy się za wczasu zanim wydadzą miliardy przed wbiciem pierwszej łopaty właśnie, kolejny negalomanski projekt którego nie dokończą i wydadzą niebotyczne pieniądze w piach
  • Odpowiedz
@macan: co do CPK nie mam zdania, bo nie śledziłem argumentów jednej i drugiej strony, ale piszmaciury prawie do perfekcji opracowały wyciąganie kasy z państwowych spółek. Nawet jezeli to by miało powstac, to najpierw trzeba zrobić audyt, przetrzepac co tam nakradły pisiory i dopiero nową spółką coś ogarniać.
  • Odpowiedz
  • 25
@macan A na TT jaka inba - chyba im jeszcze kasy zostało po wyborach ze tak sypneli - piszą o CPK w samych superlatywach a o zaawansowaniu "inwestycji" jakby co najmniej pas startowy był gotowy, podczas gdy nawet nie ma decyzji lokalizacyjnej nie mówiąc o PnB. Ch wie na co 2 mld poszły - jakies 5% wartości inwestycji
  • Odpowiedz
@macan: no tak bo przecież w innych krajach takie inwestycje powstają w 2 lata. Projekt ma ważne znaczenie strategiczne dla kraju to ktoś stara się to ratować i przekonać Polaków to do tego że to dobra inwestycja. Modernizacja koleji to część projektu z czego to są największe koszta, a nie sama budowa lotniska, więc Twój genialny pomysł o zbudowaniu najpierw szybkiej kolei to dopiero przepalanie pieniędzy.
  • Odpowiedz
@macan: przecież kolej już jest modernizowana, z uwzględnieniem CPK właśnie jako węzła przesiadkowego w całym kraju praktycznie. Ja z kolei nie rozumiem, czemu jest taki hejt na CPK, w co lepszego można pieniądze włożyć niż strategiczną infrastrukturę? W emerytury dla artystów?
  • Odpowiedz
@macan: Bo CPK to dobry projekt, od nowej władzy bardziej by się oczekiwało by ten projekt szybciej się rozwijał jeśli za PISu były przepalane pieniądze a nie wylewanie dziecka z kąpielą i zabijanie całego projektu.
  • Odpowiedz
@macan ty myślisz że taki projekt za miliardy na kilkadziesiąt lat to się tak zaczyna po prostu wbijając łopaty? Prace przygotowawcze i analizy trwają latami. Mam nadzieję, że opozycja tego nie ubije, tym bardziej że koncepcja CPK powstała za rządu Tuska.
  • Odpowiedz
@macan: Pamiętam taką rozmowę ze szwagrem gdzieś 5-6 lat temu gdzie on się tym podniecał (bardzo dużo lata, ogólnie siedzi w międzynarodowej turystyce) i łyknął to jak pelikan. Po kilkunastu minutach rozmowy powiedziałem mniej więcej:
- Stary, wspomnisz moje słowa: CPK nigdy nie powstanie, a afery które będą mu towarzyszyć przebiją na głowę wszystkie wałki w historii III RP razem wzięte.

Trzymam się tego osądu ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
oferując im cenę za działki rolne, choć zaraz je państwo przerzucało (albo chciało przekształcić) na inwestycyjne, podnosząc ich wartość kilkudziesięciokrotnie


@macan: Przecież płacenie za działki rolne cenę jak za działki inwestycyjne byłoby działaniem na szkodę budżetu państwa.
  • Odpowiedz
  • 0
@macan jak CPK powstanie to nagle cały ruch lotniczy przyjdzie do nas. Cały świat będzie się bił by tylko móc wylądować na CPK!

  • Odpowiedz
@macan: PiS od zawsze jest mierny w zarządzaniu i rządzeniu jako takim, oni jedyne co potrafią to robić jakiś populizm i banalnie proste rzeczy, które się da jedną ustawą zrobić. 500+ łatwo wprowadzić. Jakieś niskie PITy dla młodych, kwoty wolne, dopłaty do tego siamtego i sramtego - to wszystko tylko jeden papier przegłosować i tyle. Ale już Mieszkanie+ gdzie trzeba wybudować mieszkania (czyli zorganizować wykonawców, terminy i logistykę) okazało się sromotną
  • Odpowiedz