Wpis z mikrobloga

@kogi: @juzwos totalnie nie rozumiecie, że wychodzą z was kompleksy. W Szwecji ten sam tytuł byłby odebrany poprawnie. Ty po prostu spodziewasz się, że w Polsce będzie duży rasizm, stąd to przekonanie, że pierwsze miejsce, to to złe.
  • Odpowiedz
@Aurezaliusz: szwecja to nie jest najlepszy przykład, bo tam lud latami wybierał lewicowych polityków i wierzył lewicowym mediom. Wyszli na tym tak, że potworzyły się dzielnice imigranckie no-go, a zwykli ludzie boją się chodzić po ulicy. Mają też jeden z większy współczynników gwałtów w europie. Niestety te media tak sprały im mózg, że nadał głosują na tych polityków ciemiężycieli i nic się tam nie zmienia
  • Odpowiedz
@kogi: Nie mówię, że nie, ale dalej są przekonani, że są bardzo tolerancyjni. Więc w jaki sposób odebrali by to pierwsze miejsce, jako super tolerancja, czy super rasizm?
  • Odpowiedz
@Aurezaliusz: Mnie to naprawdę mało interesuje. Media typu onet znane są z manipulacji tego typu tworzonych dla osób, które czytają tylko nagłówki. Sam znam takie osoby i wiem, że każda z nich teraz uważa, że pod rządami pisu Polska jest najbardziej rasistowska w Europie. Taki był zamysł autora tego tytułu i został on 100% osiągnięty.
  • Odpowiedz
@CheSlaw: Ok, to powiedz mi inteligencie, czy tytuł "Unijny raport na temat rasizmu wobec osób czarnoskórych. Polska na ostatnim miejscu. - Czy odebrałbyś to inaczej niż obecnie? Jesteś żałosnym rasistą, może przy okazji tępym, ale napewno rasistą.
  • Odpowiedz
@Aurezaliusz co za bełkot XD jesteś ofiarą naszego systemu edukacji, w szczególności tego że ktoś kto kompletnie nie umie logicznie myśleć może skończyć coś więcej niż podstawówkę.

Odpowiadając logicznie na ten twój bełkot to tak, jedyny logiczny wniosek z takiego stwierdzenia byłby taki że Polska jest najmniej rasistowska. Tu nie ma miejsca na interpretacje.
  • Odpowiedz
@CheSlaw: Ok, jesteś niestety przykładem wioskowego głupka którego wszyscy poklepują po plecach mówiąc jaki jest mądry. Szkoda mi czasu na ciebie chłopczyku, żyj swoim wyimaginowanym pełnym manipulacji życiem i nie truj innym.
  • Odpowiedz
@Aurezaliusz Przepraszam uniosłem się bo myślałem że manipulujesz celowo, a teraz widzę że ty naprawdę tego nie rozumiesz. Ale jednak mogłem na spokojnie to wytłumaczyć.
To może ja też zaproponuje przykład: jak zrobimy ranking dzbanów i ty zajmujesz w nim pierwsze miejsce to znaczy że jest największym dzbanem czy najmniejszym? Mam nadzieję że cie nie uraziłem - wszak według twojego podejścia odpowiedź jest bardo subiektywna.
  • Odpowiedz
@CheSlaw ja na przykład przeczytałem dzisiaj ten nagłówek, i dla mnie był po prostu niejasny, bo można go zinterpretować na dwa różne sposoby. Ale widać że są ludzie dla których jedna z interpretacji jest oczywista, druga błędna. Dla mnie to nie manipulacja, a przypadek, że pisał to ktoś który nie zrozumiał że nagłówek jest ambiwalentny, ale poprawili jak ktoś im to wytknął
  • Odpowiedz
@CheSlaw:

Jest jak piszesz

@Aurezaliusz @zapomnialemhaslo

Rasizm jest określeniem negatywnym. Jeśli ktoś robi ranking dotyczący dyskryminacji rasowej i stawia jakiś kraj na pierwszym miejscu, to raczej oczywistym jest, że właśnie w tym kraju sytuacja wygląda najgorzej. Jeżeli czytałbyś jakiś artykuł dotyczący USA np. "Raport dotyczący morderstw. Miami na pierwszym miejscu". Jak byście to odebrali? No chyba nie tak, że tam jest najbezpieczniej.

W sytuacji, kiedy Onet napisałby: "ranking dotyczący tolerancji. Polska
  • Odpowiedz