Wpis z mikrobloga

Czy znacie jakiś sposób żeby w miarę rozsądnie mierzyć poziom wilgotności w doniczce ?


@TrollingMasterNinja: Palec. Masz trzy poziomy, mokro, troche mokro i sucho ( ͡° ͜ʖ ͡°) Te wszystkie tanie phmetry z drucikiem co sie je wbija w ziemie ph nie mierzą ale dość dobrze mierzą poziom wilgotności bo mają też taką funkcje. Tylko trzeba często przecierać drucik żeby na nim ziemia nie zostawała. Chyba że
  • Odpowiedz
@TrollingMasterNinja: Ale w sumie i tak najlepiej ogarnąć po wadze doniczki. Sprawdz sobie jedną doniczke z suchą siemią, drugą z całkowicie namokniętą i będziesz miał porównanie lekka - podlać, ciężka - nie podlać
  • Odpowiedz
@Niewiemja: no właśnie chodzi o to z by żeby to nie był palec, mam właśnie taki sprzęcik ale on się średnio nadaje do doniczek 5 cm no ale może masz do polecenia taki który akurat by się nadawał, może mój jest poprostu nieodpowiedni , dodam że chodzi głównie o sepolie, więc tutaj doniczki 5-10cm
  • Odpowiedz
@TrollingMasterNinja Ja polecam patent który sam stosuję. Jeżeli od góry widzę że jest sucho to unoszę doniczkę. Jeżeli ziemia jest już sucha w całości to od razu do czuć po wadze. Jeżeli nie mam pewności to zaglądam od spodu przez odpływ. Łatwym sposobem jest też długa wykałaczka, bo mokra ziemia zostawia na niej ślad. Taki prosty, ale skutczny wskaźnik. Wyczujesz od razu i po śladach na wykałaczce i po samym oporze jaki
  • Odpowiedz
Tak, przezroczyste doniczki produkcyjne???? wtedy widać dokładnie poziom gdzie jest wilgoć. Oczywiście wszystko jest kwestią wprawy i po czasie nawet nie trzeba zerkać bo po roślinie widać kiedy wymaga podlania ( rzadziej niż ci się wydaje)
  • Odpowiedz