Wpis z mikrobloga

#pc #komputery #problem
Postanowiłem wymienić moje i5 6400 na i5 8400. Wymieniłem procesor, nalozylem paste, dokrecilem chlodzenie i... pecet sie nie wlącza. Sprawdzałem piny w gniezdzie. Nienaruszone. Sam procesor też wydaje sie być ok. Co moze być przyczyną? Procesor kupiłem na allegro, używany ale gosciu mowił że działał mu do czasu wymiany na inny model wiec jesli nie okłamuje to CPU jest sprawne. Co moze być nie tak?
  • 14
@purrminator: Jeszcze jedno pytanie: Lepiej kupić procek i5 7xxx pasujący do starej płyty czy nową płytę główną? Kupie pasującego procka i wymienie to bedzie ok, ale z nową płytą główną ten procek który już kupiłem bedzie szybszy. No ale znów podłączeniu okablowania mogłobym nie podołać
Lepiej kupić procek i5 7xxx pasujący do starej płyty czy nową płytę główną?


@ROLAZ: Jak już stoisz jedną nogą po stronie nowszej generacji CPU to już lepiej się jej trzymać i wziąć pod nią płytę.

podłączeniu okablowania mogłobym nie podołać


@ROLAZ: na stronie producenta płyty zawsze masz szczegółową instrukcję co idzie gdzie i naprawdę ciężko to spieprzyć. A w razie czego nikt nie broni pytać na tagu czy, w moim
@ROLAZ to nie jest zbyt prostolinijny proces. Na procku też trzeba za izolować parę pinów.
Płyta nie jest jakaś wybitna pod kątem vrm, ale z tym nisko traktowanym 8400 da sobie radę.

Tak że jeśli masz odpowiednią motywację to polecam,

No ale jakbyś miał zrezygnować to ja już bym sprzedał w #!$%@? oba procki i płytę i kupił za podobne pieniądze coś normalnego na socket am4, np ryzena 3600 ( ͡º