Wpis z mikrobloga

Policja powinna zorganizować konferencje prasową na której potwierdzi lub zdementuje plotki i wiadomości od "informatorów". Bo to co pojawia się w sieci jest coraz bardziej groteskowe - znikanie z termowizji, obezwładnianie policyjnych psów, kopanie jam i kryjówek, tajemnicze tunele. Chciałbym zwłaszcza usłyszeć, czy są jakieś twarde dowody na to, ze on faktycznie w tym lesie jest. Trudno mi uwierzyć, że około 1000 ludzi nie jest w stanie znaleźć człowieka na obszarze 20 tys hektarów, mając jeszcze do dyspozycji nowoczesny sprzęt jak drony i śmigłowce.
#gdynia #policja #grzegorzborys
  • 6
  • Odpowiedz
20 tys hektarów to 200 km2. Jednak całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że to kwadratowy obszar +/- 14 x 14 km. Jakby wziąć wszystkich 1000 policjantów i chcieć nimi wszystkimi zrobić jedną wielką linię, gdzie szli by koło siebie co 3 metry, to długość to by była 3000 metrów = 3 km. Dość niewiele. A ktoś musi obsadzać granice lasu.
  • Odpowiedz
Chciałbym zwłaszcza usłyszeć, czy są jakieś twarde dowody na to, ze on faktycznie w tym lesie jest.


@awcalezenie: Obawiam się że cała konferencja wyglądała by tak, że zgodnie z podręcznikiem do szukania zbiegów, poprosili operatora o namierzenie telefonu, telefon namierzono w obszarze lasu za domem podejrzanego.
Po tygodniu przeczesywania lasu za domem znaleziono telefon, niestety podręcznik nic nie mówił na temat sytuacji kiedy podejrzanego nie ma razem z telefonem.
  • Odpowiedz
  • 1
@mwl4: tak, to prawda - choć podejrzewam że funkcjonariuszy jest już dużo więcej. No mogę zrozumieć że go trochę muszą szukać, ale otoczka wokół sprawy robi się kuriozalna - a nie powinna.
  • Odpowiedz
@awcalezenie: A to jest też ciekawe, że nawet nie wiem czy w USA, po tej ostatniej strzelaninie zaangażowano tylu funkcjonariuszy co podobno tutaj, a przecież Stany Zjednoczone są: 1. bogatsze 2. większe
  • Odpowiedz
Policja powinna zorganizować konferencje prasową na której potwierdzi lub zdementuje plotki i wiadomości


@awcalezenie: yhy, dementowali informacje, że na komendzie komendant strzelił z przemyconego granatnika - mówili, że to nieprawda. A jak było?

Oni nawet gdy w 12 mówią, że jest widno - nie wierzę im.
Kłamią, mataczą i oszukują.
  • Odpowiedz