Wpis z mikrobloga

Korzystając z extra godziny, podliczam sobie ile dotychczas kosztowała mnie budowa domu z piwnicą do SSZ. Łącznie, koło 240m2. Wszystko robiłem z oszczędności i bieżąco wpływających środków. Wyszło mi około 618.000 bez drzwi i bramy garażowej, bo to będziemy wstawiać na sam koniec. Start wrzesień 2022. Projekt Viking 4 z MG Projekt.

Jak to sobie podliczyłem i pomyślałem ile mieszkań mogłem za to kupić albo wejść jak boss do salonu i kupić super furę za hajs jak boss, to trochę smuteczek.
#budujzwykopem #budownictwo
  • 17
618

SSZ


@kab_anos: Wow. Mega drogo! Budowałem się dekadę temu mniej więcej (podobny metraż), ale nie będę cię denerwował ;)
PS. sam rozważałem piwnicę, ale piwnica pieruńsko drogo wychodziła zawsze.
@Thorus88: Bez. Działka + 200.000PLN za 1100m2. Ale kupiona w 2020 roku. Celowałem w większości te materiały lepsze i "markowe". Dachówka bras, stropy monolityczne, pełne deskowanie, izolacja izohanem piwnicy na całej długości ,bo w jednym rogu glina wyszła płycej niż odwiert wskazywał.
@mirekwirek: (°°
A na serio, to wiem. Działki w tym samym rzędzie chodziły o 50 tysięcy taniej przed
@kab_anos masz może te koszty w jakimś excelu żeby się podzielić? Chętnie się zapoznam, bo właśnie zaczynam budowę domu o podobnych rozmiarach i też chce iść w jakość a nie taniość.
@magnussen: nie, niestety nie. Zliczałem po prostu wszystkie faktury z maila, umowy i to co z głowy pamiętałem co dawałem i do notatnika. Ale pytaj na priv jakbyś chciał się coś konkretnego dowiedzieć.