Wpis z mikrobloga

@chaddeveloper: z tego co wiem tylko z konta w PKO można kupować obligacje. Nie wiem czy jest to jedyny sposób na ich zakup, ale przez internet można tylko używająć PKO. Przynajmniej tak było dwa lata temu jak kupowałem.
  • Odpowiedz
@chaddeveloper: raczej nie ma problemu żeby byl to inny bank, tymbardziej że przecież nie jest wymagane posiadanie konta w PKOBP (bez problemu można mieć konto tylko w serwisie obligacyjnym)
  • Odpowiedz
@ander_kavol: TOŚ, nie chce inwestować jakoś długo terminowo dlatego COI czy jak się tam nazywają te 10 latki odpadaja. Nie chce na aż tak długo gotówki zamrażać, za 3 lata wypłacę i cos się zrobi z tym dalej
  • Odpowiedz
@chaddeveloper:
@ander_kavol
W praktycznie każdej chwili mozesz wypłacić wcześniej kasę z obligacji z małą karą (ale zawsze dostaniesz co najmniej startowy kapitał). Szczegóły są rozpisane na stronach obligacji. Przy oszczędzaniu przez 3 lata prawie na pewno wyjdą najlepiej obligacje 10-letnie, mimo owej kary. No chyba, że inflacja spadnie w rok do 3%, ale wątpię.
Tu jest kalkulator: https://marciniwuc.com/obligacje-indeksowane-inflacja-kalkulator/
Przykładowy film opisujący sposób liczenia co się bardziej opłaca (sprzed pół roku, ale
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy: Ok, przy założeniu, ze za rok inflacja będzie mniejsza niż 5% to pewnie masz rację. Chcę wierzyć, ze tak będzie, ale nastawiam się na pesymistyczny scenariusz. No ale to już tylko moja opinia, nie fakt :)
  • Odpowiedz