Wpis z mikrobloga

Mireczkowie Święci, muszę zmienić dolną krańcówkę w rolecie sterowanej silnikiem Somfy z regulacją taką jak na zdjęciu. Silnik ma ponad trzynaście lat, niestety nie mam jego symbolu. Roleta powinna zatrzymywać się wcześniej niż dotychczas ponieważ poziom tarasu został podniesiony o jakieś 10 cm. Za dół odpowiada zdaje się dolne pokrętło ale jak dokładnie przebiega proces regulacji?
#budownictwo
Jacoos1 - Mireczkowie Święci, muszę zmienić dolną krańcówkę w rolecie sterowanej siln...

źródło: roleta

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Jacoos1: po prostu daj do połowy, zrób ze dwa pełne obroty w prawo i jazda próbna. Zobaczysz co się zmieniło i bądź gotowy na zatrzymanie rolety w razie czego.
  • Odpowiedz
@Jacoos1: kręcenie żółtym w prawo podwyższy pozycję zamknięcia. Zrobiłbym tak, zatrzymałbym pozycję rolety tak w połowie, to coś żółte do regulacji przekręciłbym parę obrotów w prawo by ta pozycja dolna była zbyt wysoka. Teraz opuściłbym roletę przyciskiem i zostawił go wciśniętego - widząc że roleta nie chce już zejść niżej, wciąż z wciśniętym przyciskiem upuszczania kręcić żółtym teraz już w lewo, roleta powinna schodzić po małym kawałeczku.

Na pewno znajdziesz filmik
  • Odpowiedz
@Jacoos1: w prawo kręcisz czyli do minusa, zauważ że jest strzałka narysowana. Po prostu pokręć i zrób jazdę próbną to będziesz wiedzieć który za co odpowiada i ile się przestawiło. Zapamiętaj ile obrotów robisz i w którą stronę to szybko skojarzysz. Za każdym przestawieniem musisz podjechać trochę do góry i z powrotem na dół (jeśli ustawiasz dolną pozycję). Tylko uważaj żeby czegoś na pourywać złym ustawieniem
  • Odpowiedz
  • 0
@marek22: no akurat dolne (żółte) pokrętło ma narysowanego strzałkę w prawo i plusa, więc w prawo do minusa to mogę kręcić co najwyżej górnym (białym).
  • Odpowiedz
  • 1
@marek22: @Mitchum: dobra, ogarnąłem. Dzięki za rady. Dolne pokrętło służy do ustawienia krańcowej górnej pozycji rolety (podczas zwijania). Kręcąc górnym pokrętłem w lewo obniżam dolną pozycję przy rozwijaniu a w prawo podwyższam. Zajebiście intuicyjnie to ktoś wymyślił. (°°
  • Odpowiedz
@Jacoos1: jak dla mnie oznaczenia są ok, mówiłem że w prawo xD zwykle są jeszcze strzałki pokazujące które pokrętło do którego kierunku służy bo różnie mają
  • Odpowiedz