Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Miraski, wiem, że nie uważacie bab za przegrywy w swej pierwotnej i znaczeniowej definicji - ja również nie uważam kobiet w dzisiejszych czasach za przegrywy. Chcę tylko powiedzieć, że rozumiem was na swój sposób i doświadczenie życiowe.
Zadam dziś wam pytanie: jak żyć
brak wykształcenia, brak doświadczenia zawodowego, brak dzieci.
Mam wrażenie, że nie wiem jak żyć, choć miałam dobry wzór rodziców. Dla mnie abstrakcją jest posiadanie dzieci, wychowanie ich na człowieka sukcesu szeroko pojętego. Sama nie mam nic. Nie umiem rozmawiać przez telefon. Nadużywam alkoholu i innych substancji hmm chemicznych. Wiem, że potrzebuje pomocy i psychiatry. Nigdy sama nie odwiedzę psychiatry. Bardzo wstydzę się wszystkich lekarzy, cytologię robię raz na 10 lat, kiedy mam nagły przypływ chęci do życia.
Nie macie monopolu na słowo #przegryw przegrywy, bo życie można przegrywać na różnorakie sposoby. Wasze nieruchanie, brak pewności siebie, mieszkanie z rodzicami nie zmieni tego, że nie jesteście wyjątkowi.

#psychologia #przegryw kontrowersyjnie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@mirko_anonim:

brak wykształcenia, brak doświadczenia zawodowego


Brzmi jak opis większości polskich dziewczyn ze wsi/małych miejscowości, które z braku ambicji znalazły sobie naiwnego chłopa i zaczęły życie na jego rachunek. Co Cię powstrzymuje by pójść tą drogą? Ogólnie podzielam Twój pogląd, że każdy przegrywa na swój sposób, ale sytuacja męskich przegrywów jest naprawdę tragiczna bo nie otrzymujemy znikąd wsparcia. jako kobieta wystarczy, że spłodzisz sobie bombelka i życie jakoś będzie się kręcić.
jako kobieta wystarczy, że spłodzisz sobie bombelka i życie jakoś będzie się kręcić.


@nietoperze20: Serio radzisz kobiecie, która ma problemy psychiczne i jest alkoholiczką i ćpunką, żeby zrobiła sobie dziecko? Nie dość, że jeszcze bardziej utrudni jej to życie, to wyrośnie kolejny przegryw.
@choochoomotherfucker: no a jak wygląda życie innych ćunek, alkoholiczek, imprezowiczek itp. które nie wiedzą co robić w życiu? Motywacja do zmiany przychodzi kiedy zwiąże się z beciakiem i zajdzie w ciąże. Wtedy odstawia wszystkie używki i koncentruje się na życiu rodzinnym. Oczywiście mógłbym jej radzić pójście na terapię, podróżowanie, ale wymaga to ogromnego wsparcia, którego nasze społeczeństwo ludziom słabym nie daje. Lepiej dla niej jak zrobi to co jej koleżanki borderki,
@mirko_anonim żaden wstyd, psychiatra to lekarz, a wręcz może Ci pomóc początkowo w fazie depresyjnej, pokierowac dalej, zasciankowe myślenie odchodzi w kąt. Uczęszczam na terapię, mam syna 7 lat i związek pod znakiem zapytania, a mimo to, żeby do reszty nie przegrać życia coś z tym robię, bo równie pochyłą mam za sobą czyt ucieczki w używki, obwinianie wszystkich tylko nie siebie i dużo gorszych rzeczy, powoli idzie oswajanie się z nowym
@choochoomotherfucker: Naucz się czytać ze zrozumieniem głupia babo. Autorka wpisu nie prosi o sposoby jak wyleczyć się z nałogów i chorób psychicznych tylko cytuję: "jak żyć brak wykształcenia, brak doświadczenia zawodowego, brak dzieci" i na te kwestię Jej odpowiadam.