Wpis z mikrobloga

Terminarz czterech najlepszych klubów w obecnej kampanii Premier League na ostatnie 10 kolejek:

Chelsea:

Tottenham (d), Aston Villa (w), Arsenal (d), Crystal Palace (w), Stoke City (d), Swansea (w), Sunderland (d), Liverpool (w), Norwich City (d), Cardiff City (w).

Liverpool:

Sunderland (d), Manchester United (w), Cardiff City (w), Tottenham (d), West Ham (w), Manchester City (d), Norwich City (w), Chelsea (d), Crystal Palace (w), Newcastle (d).

Arsenal:

Swansea (d), Tottenham (w), Chelsea (w), Manchester City (d), Everton (w), West Ham (d), Hull City (w), Newcastle (d), WBA (d), Norwich City (w).

Manchester City:

Aston Villa (d), Hull City (w), Fulham (d), Arsenal (w), Southampton (d), Liverpool (w), WBA (d), Crystal Palace (w), Everton (w), West Ham (d).

#premierleague #pilkanozna #arsenal #lfc #city #chelsea
  • 29
@Pustulka: To jest właśnie piękno Premier Leauge. 10 kolejek do końca i jeszcze tyle ciekawych meczów do końca... Liverpool - City, Chelsea - Arsenal, itd. itd., a w La liga czekamy już tylko na Gran Derbi...
@Wojt_ASR: Sie czepiacie wszyscy tej La Liga jak by innych lig nie było w Europie, i moim zdaniem to nie gran derbi rozstrzygnie sprawę lidera, bo najważniejsze znaczenie pewnie będą nieoczekiwane remisy-przegrane z "gorszymi" drużynami, z tego co pamiętam Real ma jeszcze ciężki kalendarz, a Barcelona w zasadzie co gorsze to już za sobą.
@Vojtazzz:

Krótka piłka, kto jest obecnie faworytem do mistrzostwa?


Aguero już wrócił więc wydaje mi się, że City.

Czy tylko mnie się wydaje, czy Arsenal będzie czwarty?


Arsenal się mobilizuje na końcówki sezonu, więc myślę, że jednak 3.
@Wojt_ASR: W La Liga jeszcze Real gra z Barcelona, Atletico gra z Barcelona. Różnice sa stykowe. W tym sezonie Hiszpańska równie ciekawa jak angielska, a czysto piłkarsko lepsza (patrz wyniki angielskich drużyn w LM i LE)
@bahanadala: Nie byłbym taki pewny jeśli chodzi o to że czysto piłkarsko lepsza. Ja nie mam nic do La Liga i nie hejtuję, ale jednak w PL gra się znacznie więcej meczów gdzie trzeba walczyć od początku do końca, w Hiszpanii często Real czy Barcelona mogą wygrać ze słabszymi drużynami mecz połową drugiego składu, nie przemęczając się. W Anglii o to trudno, z każdym musisz walczyć nawet prowadząc 3:0, drugim składem
@Wojt_ASR: No dobra każdy ma swoje zdanie, ja nie uważam, że Angielska jest najlepszą ligą, ale La Liga też nią nie jest, ale za to obie są to aktualnie w tym sezonie najciekawsze ligi, bo w zasadzie reszta jest już rozstrzygnięta.
@Vojtazzz: Gdyby Arsenal powtórzył końcówkę(która tak jak teraz była poprzedzona porażką oraz przegraną u siebie z Bayernem) z poprzedniego sezonu to zakończyłby ligę z 85 punktami.


2. remis z Chelsea i City


3. porażka z Chelsea i 87 punktów na koniec.


na co pozwoliłaby taka ilość punktów? - myślę, że na pozycje 2-3.

@Vojtazzz: Ja wciąż myślę, że Arsenal będzie 3 - może znowu rewanż w Monachium da im kopa na końcówkę sezonu? Byłby jakiś pozytyw z odpadnięcia z LM.

Ciekawie wygląda końcówka Chelsea, Sunderland - Cardiff - Norwich - zespoły które (może) jeszcze będą walczyć o utrzymanie no i Liverpool. Albo wszystkich rozjadą jak powinni, albo będzie niespodzianka (chociaż nie wiem czy któregoś ze spadkowiczów stać na końcówki typu Wigan).

Pozycja Kanonierów może
@Pustulka: Arsenal ma 2 najtrudniejszy terminarz i właśnie są w dołku. Jak do meczu z West Hamem totalnie się nie wyjebią to mają szansę, z tym że Liverpool ma najłatwiejszy terminarz

Imo City - Chelsea - Liverpool - Arsenal

Się porobiło
@Pustulka: Ale żeby nie wkleić United?! Nie ładnie ;(



Wg mnie najpoważniejsze szanse na tytuł ma Chelsea. Ma szeroki skład i dobrego trenera. Jeżeli City odpadnie z LM a wszystko na to wskazuje. Wtedy będą mocnym rywalem dla Chelsea i do końca będą z nimi walczyć.