Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaki metraż z perspektywy czasu uważacie za ok. dla typowej milenialsowej polskiej rodziny (2+pies)? Celuję w ok. 80 m2 + schowek na rzeczy rzadziej używane, ale miałoby to być już lokum docelowe, więc nie wiem czy za kilka lat nie będę żałował, że mogliśmy wziąć coś większego.
#nieruchomosci #dom #mieszkanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
@mirko_anonim: 4 pokoje
- sypialnia (min 9,5m2)
- siłownia / pokój do majsterkowania / rowery / garderobo-przechowalnia (min 8,5m2)
- biuro i pokój do grania (min 10m2)
- salonokuchnia (min 25m2)

80m2-90m2 powinno wystarczyć żeby później na emeryturze czynsz nie udusił

Oczywiście żadni znajomi i imprezki bo na to miejsca nie ma, mpk do centrum i tam sie imprezuje w pubach
Jaki metraż z perspektywy czasu uważacie za ok. dla typowej milenialsowej polskiej rodziny (2+pies)?


@mirko_anonim: Nie ma czegoś takiego, na ile cie stać.

ale miałoby to być już lokum docelowe, więc nie wiem czy za kilka lat nie będę żałował, że mogliśmy wziąć coś większego.


@mirko_anonim: To zmienisz, co to znaczy "docelowe", skąd masz dziś wiedzieć czego będziesz chciał za 5 lat? A już zupełnie czemu zakładasz że inni ludzie
@mirko_anonim: dla dwóch osób w wojewódzkim wystarczy mieszkanie 100-120m z mądrym układem (2 łazienki, większy salono-stołowy dla gosci, sypialnia, pokój komputerowy (lub dwa), kuchnia. Do przechowywania najlepiej kupic od jakiejs spoldzielni ze 2 garaże wolnostojące w pobliżu
@mirko_anonim: Dziękuję za ten wpis, a zwłaszcza za odpowiedzi. Dzięki nim zrozumiałem wreszcie skąd ta absurdalna roszczeniowość u młodego pokolenia. "4 pokoje", "min. 75 m2", "100-120 m2", "osobny garaż na rzeczy". Szkoda, że jeszcze nikt nie dopisał, że to wszystko w centrum Warszawy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odrealnienie level max. No cóż, powodzenia w realizacji tych ambitnych planów, czy tam graniu na loterii (szanse realizacji dla większości
@redaktor-ptg: 120m2 to całkiem standardowe mieszkanie np. w odrestaurowanej kamienicy w centrum (a bywają nawet takie 140 m2). Nie każdy preferuje kurniki 30m2 na obrzeżach za to w "nowym" budownictwie. Garaż najcześciej można kupić w komplecie bo podwórka kamienic często mają murowane garaże własnościowe. Oczywiście cena jest odpowiednia, ale raczej jak ktoś myśli o rodzinie to nie kupuje jakiegoś taniego mieszkania za 600-800k bez kredytu tylko bierze kredo na te 1-2
Dzięki nim zrozumiałem wreszcie skąd ta absurdalna roszczeniowość u młodego pokolenia.


@redaktor-ptg: 4 pokoje to rozszczeniowość? Nieźle cie kurczaczku groomowali. W 1980-2000 takie mieszkanie można bylo kupić za pensje zwykłego człowieka np 2x nauczyciel dyplomowany

Dzisiaj potrzeba 15k+ dochodu miesięcznie na sam kredyt
Oczywiście cena jest odpowiednia, ale raczej jak ktoś myśli o rodzinie to nie kupuje jakiegoś taniego mieszkania za 600-800k bez kredytu tylko bierze kredo na te 1-2 mln.


@kukold: no jasne, nic prostszego, niż wziąć 2 melony kredo i kupić sobie 120 m2 z garażem na Śródmieściu. Ze sprawdzonych źródeł wiem, że banki zatrudniają dodatkowych urzędników, bo nie zdążają tych kredytów milenialsom rozdawać.

4 pokoje to rozszczeniowość?


@dzem_z_rzodkiewki: W kraju
@dzem_z_rzodkiewki: 1980-2000 to głównie wielka płyta chodziła, a tam masz od 30 do 65m2. Pensja w tamtych latach nie pozwalała na wiele więcej niż teraz. Mam wrażenie, że najwięcej nowych mieszkań powyżej 100m2, pojawiło się dopiero w latach 2010-2020, bo była to pewna nisza dla klienta z kasą, który mimo wszystko chciał mieszkać w centrum miasta zamiast budować dom na obrzeżach. Teraz znów od tego odochodzą, bo łatwiej sprzedać 2 mieszkania