Wpis z mikrobloga

#nadcisnienie mam pytanie odnośnie nadciśnienia i picia kawy, dostałem polecenie żęby udać się na monitorotwanie cisnienia przez 24h, problem w tym że pije dużo kawy tak z 4 kubki dziennie tak z jednej łyżeczki jedna, jako że mam mieć ten test za tydzien to czy mozna pić kawe czy lepiej już przestać pić?
  • 13
  • Odpowiedz
@Gigachadman: To zależy, czy chcesz zdać i zapomnieć, czy jakoś tam skorygować własne przyzwyczajenia. Nadciśnienie jest fajne, bo nie boli. Co najwyżej pierdyknie Ci jakaś żyłka w mózgu i zamienisz się w warzywo, ale to też problem nie dla Ciebie, tylko dla rodziny.
Dla celów diagnostycznych nie zmieniałbym stylu życia, ale po diagnozie być może już tak. Ja z moim nadciśnieniem żyję w zgodzie - 120-140 / 80-90 i jedna mała
  • Odpowiedz
@Gigachadman: to jest jak badanie wydajności pracowników kiedy pracownicy wiedzą że będzie badanie xD

Jeśli na monitorowaniu ciśnienia wyjdzie Ci że problemem jest kawa to każą ci ją odstawić i tyle. Jeśli badanie w sztucznych warunkach wyjdzie dobrze i nie dostaniesz leków to potem sobie będziesz znów kawkę popijał i zmagał się z problemami które przynosi nadciśnienie.

Aż mi się przypomina ta scena z kapitana bomby gdzie głupi kosmita pyta ich
  • Odpowiedz
@Gigachadman: Dostales skierowanie na holtera. Idea tego testu polega na tym ze mierzy 24h. Cojakis czas pompuje i mierzy. Chodi o to zeby zobaczyc jak to jest u Ciebie normalnie.
Skoro nomalnie pijesz kawe to jak przestaniesz ja pic to zafalszujesz wynik. Po co wiec wogole robic badanie?

Poza tym to nie pijesz awy prez caly dzien. Wiec jest szansa ze da sie ustalic czy nadcisnienie wynika z kawy (i nie
  • Odpowiedz
zależy mi żeby w tym badaniu wyszło niskie ciśnienie


@Gigachadman: OK nie wnikam. nie chodzi o zdowie a zafalszowanie wynikow. Luz masz pewno swoje powody.
W takim razie nie pij kawy a i sa tabletki obnizajace cisnienie. Odstawisz szopke - cisnienie wyjdzie niskie tylko zebys potem sie nie zdziwil.
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: zależy żeby mi wyszło niskie cisnienie, ale i tak mam zamiar zmienić diete ale mam badanie za tydzien więc, chce jakoś już spróbować obniżyć cisnienie ale też rozplanować sobie diete która pomoże mi w obniżeniu ciśnienia, choć moim zdaniem to znam powód nadcisnienia i jest to praca
  • Odpowiedz
@Gigachadman: NIe ogarniam niektorych ludzi. Ja jestem elektrykiem. Prad se sam ogarne. Ale z zepsutym autem jade do mechanika, z zepsutym zdrowiem do lekarza, instalacje gazowa daje przerobic fachowcowi. A nie ze mi sie wydaje to sam ogarne.

Po cholere wiec idziesz na holtera jak wiesz co Ci jest i sam se ogarniesz? I we dupie masz wyniki? Bloukjesz tylko kolejke innym skoro masz wyjebongo. Po co te badania skoro chcesz
  • Odpowiedz
133/120 i 88/80


@Gigachadman: 133/120 to rozumiem. 120 to "troche" duzo (sam mam nadcisnienie wiec wiem o czym mowie). 133 to nie ma sie co stresowac.

Ale za uja ni wiem o co Ci chodzilo z tym 88/80.

I na badaniach wstepnych wymagali holtera? Co Ty do NASA startujesz? :P
Ale jesli tak to rozumiem dlaczego chcesz zafalszowac wyniki :PP
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: nie do nasa ale do nowej pracy, na której mi zależy, ale sprawdzali dwa wzkaźniki, jeden był 133/120 a drugi to 88/80, a że zależy mi na nowej robocie to chce obniżyć cisnienie krwi na te badania, ale po tym i tak zamierzam zmienić diete i zredukować cisnienie dla samego siebie
  • Odpowiedz
@Gigachadman: Ale co to jest te 88/80? Tak z ciekawosci. BO jak wspomnialem wiem co to nadcisnienie (bo ponad 20 lat sie znamy) ale co to te 88/80 to nie mam zielonego pojecia. Moze zaspokoisz moja ciekawosc o co chodzi?
  • Odpowiedz
cisniesnie skurczowe i rozkurczowe z tego co wyczytałem


@Gigachadman: Cinienie skurczowe i rozkurczowe to miales 133/120 i te 120 to malo fajne jest.

88/80 to za uja nie jest cisnienie. Tak szczerze to nie wiem czy z takim cisnieniem bys przezyl :P (chociaz ja przezylam z 200/180 co zadziwilo mojego rodzinnego :P
  • Odpowiedz