Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie

1. Stwórz własnoręcznie rodzinkę jeży z kolorowej włóczki.
2. Zrób mini odwyk - odstaw kofeinę, nikotynę, słodycze lub cokolwiek, po co sięgasz zbyt często :) Wytrzymaj minimum 10 dni i podziel się przemyśleniami/zauważonymi zmianami.
3. Pobaw się w geocaching i odkryj 5 skrytek wybierając się jakimś pojazdem napędzanym siłą swoich mięśni (na przykład rowerem).


Z punktem drugim jestem od dłuższego czasu w trakcie realizacji, trzeba zrzucić parę kilo a to jeden z najlepszych sposobów odstawić alkohol i słodycze. Więc na potrzeby zadania wybrałem punkt trzeci.

Jestem #wykop30plus bliżej mi do 40 plus niż 20 ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc o #geocaching usłyszałem pierwszy raz, może cos tam kiedyś przeleciało mi mimowolnie koło uszu ale na poważnie to pierwszy raz się tym zainteresowałem. Chwilę poczytałem o tym i następnie wziąłem się za realizację zadania. Pierwszy dzień zapowiadał się ambitnie. Zapakowałem syna w wózek i ruszyliśmy w długi spacer, atakujemy pierwsza skrytkę na mapie 1km od domu, dochodzę, szukam i bingo mamy to mówię sobie w myślach pójdzie szybko i gładko. Następnie udajemy się na drugą skrytkę i tu chwilę musiałem poszukać, trzeba było skorzystać z podpowiedzi "parapet" no i tak szukam zaglądam ludziom po parapetach nigdzie nie ma i nagle mnie cos olśniło i nie na parapecie szukać a pod parapetem no i sukces mamy drugą.

Idę do kolejnych punktów zaznaczonych na mapie trzeci punkt pudło czwarty punkt pudło piąty punkt pudło chcę iść do kolejnego punktu lecz syn robi się już marudny tylko 6km zrobione. Zadanie trzeba przełożyć na inny dzień.

Następnego dnia taktycznie poszedłem zamiast na południe to na wschód i to była bardzo dobra decyzja
Doszedłem do skrytek rozstawionych w promieniu 2km pierwszy punkt(trzecia skrytka) pod krzyżem nie szukałem za długo bo się o skrytkę potknąłem ( ͡~ ͜ʖ ͡°) czwarty punkt tu chwilę poszukałem ale doświadczeniem z drugiej znalazłem umiejscowiona ja pod metalowym koszem na śmieci piąty punkt już był mega łatwy bo go było widać z dużej odległości schowana przy włazie studzienki kanalizacyjnej.

jedna wielka wada tej zabawy jedna aplikacja płatna na drugiej darmowej nieaktualne skrytki
Czy zabawa dla mnie zdecydowanie nie wolę zwykłe spacery bez poszukiwań w krzakach małych pojemniczków( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gmeras - #mirkowyzwanie

1. Stwórz własnoręcznie rodzinkę jeży z kolorowej włóczki.
2...

źródło: 398286231_1740404543038378_1020349959304209185_n

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Gmeras gdybyś nie spróbował, to byś nie wiedział czy to dla Ciebie czy nie. Możesz spróbować ponownie jak młody podrośnie na tyle, żeby razem szukać "skarbów", tylko wtedy będziesz musiał wybierać skrytki tradycyjne, gdzie zostawia się fanty
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@fi9o musiałem przeanalizować hasło ( ͡~ ͜ʖ ͡°) nie podejmowałem bo było by mi nawet,, głupio,, ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
skorzystałem i z niej były same pudła, przynajmniej w mojej okolicy


@Gmeras: Skrytki wyświetlane na c:geo i na oficjalnej aplikacji niczym się nie różnią, bo na obu są wyświetlane aktualne skrytki z serwisu. Nieznalezienie skrytki nie oznacza od razu, że jej tam nie ma. Być może nie udało Ci się znaleźć, bo niektóre trudno znaleźć, nawet gdy wydają się oczywiste po przeczytaniu opisu i podpowiedzi. Zaginione skrytki oczywiście się zdarzają, ale
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wykopaliskasz na jednym ostanie znalezienie 2 miesiące na drugim 4 miesiące temu na trzecim że zrobiona reaktywacja 2miesiace temu. Te z oficjalnej aplikacji (płatnej) znajdowałem bez problemu ( ͡º ͜ʖ͡º) a te co wyżej wspomniałem to były tylko oznaczone g-ceo na oficjalnej już nie.
  • Odpowiedz
@Gmeras: Jeśli były na c:geo, a nie było ich na oficjalnej aplikacji, to te inne być może były z innego serwisu. Ciężko powiedzieć, jak nie wiadomo, o które chodzi. Jak Ci się chce, to możesz wysłać kody skrytek na PW, to sam sobie sprawdzę z ciekawości, o co chodzi.
  • Odpowiedz
@Gmeras: która apka jest płatna? c:geo mam za darmoszkę w tel. z Androidem.
Czy chodzi Ci o serwisy geocaching.com i opencaching.pl ?
Sorry za głupie pytania, ale nigdy nie płaciłam za tę zabawę, a szukałam skrytek z obu serwisów.
  • Odpowiedz