Wpis z mikrobloga

@czlowiekbutelka: Gościu co ty #!$%@?? Środek ciężkości przesuwa się na wschód? Masz na myśli Chiny które same są w dupie jeśli chodzi o demografię? Dla twojej niewiedzy, stamtąd ucieka kapitał zagraniczny, na Chiny są nakładane sankcje, w tym na know how. Mała Holandia ten grajdoł rozgrywa, nakładając sankcje na eksport zaawansowanych maszyn do litografii.
@czlowiekbutelka: Europejskie uczelnie w ogonie Świata? Masz ma myśli Oxford? Poza Amerykańskim i Europejskimi coś innych nie widać. Poza motoryzacją, Europa produkuje zaawansowane maszyny do litografii, ma ogromny przemysł zbrojeniowy, a takie kraje jak Francja budują elektownie atomowe i mają przemysł kosmiczny. W tym oprócz tego przemysł chemiczny, farmaceutyczny. Malutka Szwecja jest jednym z najbardziej innowacyjnych państw Świata. Bez Zeissa nie ma zaawansowanej optyki, Europa również jest bardzo ważnym miejscem jeśli
@JaanJuris No i co z tej litografii skoro nie ma komu tego wykonywać? Europa nie ma kadr bez importu murzynów. Przemysł zbrojeniowy? Nie ośmieszaj się europejskie armie się rozbroily bo robily 'soft power' z Rosją. Ameryka zużywa więcej broni niż produkuje. Europa się kończy czy to ci się podoba czy nie
Europejskie uczelnie dawno zostały w ogonie świata.


@czlowiekbutelka: xDDD

Są w takim ogonie że bogatsze zółte i ciapate wysyłają dzieci na studia do UK, Szwajcarii, Niemiec, Holandii bo wiedzą że w ich "potężnych" krajach uczelnie to gówno . Nawet studia w Polsce są dla nich atrakcyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rujtan: tak, myślę że miliony rządnych śmierci Polaków szykuje się do najazdu, bój się, i w imię tego strachu sprawdź ile migrantów wojennych przyjęła polska w tym roku.
@JaanJuris: jestem onucą bo nie jestem za masowym wpuszczaniem dzikusów? xDDD przecież to lewoskrętni tacy jak wy szliście jak po sznurku po narracji łukaszenki i putina w trakcie op. śluza więc #!$%@? z tym swoim nazywaniem innych zamordystami i onucami bo ostatnie lata zwłaszcza pandemii pokazały, że paradoksalnie największymi zamordystami są "liberały" gdzie do wolności jest im tak blisko jak dziwce do konfesjonału