Wpis z mikrobloga

mam pytanie może głupe może mondre

Czemu izrael nie "wchłonie" gazy i zachodniego brzegu? Palestyńczycy by sobie żyli jako obywatele Izraela i cieszyli się wszystkimi zaletami życia w cywilizowanym państwie, a Izrael by się pozbył tych nowotworów i wylęgarni terrorystów. Co stoi na przeszkodzie?

Wybaczcie mój poziom ignorancji, po prostu chcę się czegoś dowiedzieć. Jak zamierzasz się ventować na temat tego jak można nie znać takich podstaw, to zaniechaj, szkoda klawiatury.

#izrael #palestyna #bliskiwschod #wojna #geopolityka
  • 10
@wiatr_w_polu: Izrael właśnie wchłania - tylko bliżej od Gazy ma jeszcze tereny Zachodniego Brzegu i tam buduje swoje osiedla. Ogólnie konflikt jest bardzo złożony. I jest wielu palestyńczyków, którzy tak jak mówisz - pracują na terenach Izraela i pewnie im jest dobrze.
@wiatr_w_polu: ale oni to robią już, 15% populacji Izraela to muzułmanie, więc Izrael nie jest kompletnie "czystym" krajem pod względem rasowym. Jakieś działania były, jakaś skuteczność tych działań jest wewnątrz ich kraju, choć jest to ograniczone mocno.

Wydaje się, że są dwa powody, dlaczego nie ma "jednego Państwa" Izrael plus Palestyna:
1. Izrael tego nie chce, bo nie widzą możliwości asymilacji społeczeństwa palestyńskiego, które przez dziesięciolecia żyły z nastawieniem, że Izrael
@wiatr_w_polu: bo są ekstremistami którzy uważają że państwo Izrael i jego ziemię są tylko dla narodu wybranego i jak nie masz odpowiednio dużego nosa i pejsów to nie masz prawa do życia. Widziałeś ostatnio filmik jak żydzi opluwali chińskich chrześcijan niosących krzyż drogą krzyżową? To jest tak nienawistny naród że nie potrafiłby współżyć w jednym państwie z kimś innym. Rzymianie przeistoczyli się w tych którzy narobili im najwięcej złego, nazistów.