Wpis z mikrobloga

Planuje zakup odkurzacza bezprzewodowego, powierzchnia do sprzątania to realnie 55m2 + sierściuch w postaci goldena, więc troche sierści się zbiera.

Planowałem zakup boscha unlimited 7 proanimal, który obecnie w euro jest za niecałe 1400, ale gdzieś na jakiejs stronce wyczytałem, że niby ma słabą moc ssania (bo oczywiście bosch nie podaje tego parametru). No i ogólnie wszystko spoko, tylko z drugiej strony wszyscy piszą, że niby akurat ten konkretny jest spoko + przekonuje mnie dostępność części, ilość akcesoriów (szczególnie ta rura elastyczna i te mała szczota do kanapy) i ta gwarancja na silnik.

Ale zacząłem szperać i okazało się, że dobrym konkurentem byłby jimmy h10 flex - na papierze bardzo mocny, ale gdzieś czytałem, że lubi się zepsuć + myślę, że może być gorzej z częściami. Do tego dochodzi gwarant w postaci jakiegoś chińskiego sklepu (planowałem zakup przez geekbuying).

Także, na papierze wychodzi lepiej jimmy, ale pod względem ewentualnych awarii i napraw, zdecydowanie bosch. Co myślicie?

Dodam tylko, że te światełko ledowe to mus.

#agd #odkurzacz #odkurzacze #sprzatanie
  • 10
  • Odpowiedz
@lukasz3123
Różowa u siebie ma roborocka s7 (chyba ten xD) i bardzo sobie chwali. Jezdzi to valy czas właściwie, bedzie z 70-80m gdzie regularnie sprząta. Ma 2 kundle, które sierść zostawiają wszedzie i nie ma żadnego problemu z tym.
  • Odpowiedz
  • 0
@robertx: goldeny fajne pieski, ale ilość sierści która za tym idzie to jest jakaś masakra ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten philips to faktycznie sporo, jakbym szukał takiego pełnoprawnego zastępstwa odkurzacza to bym się zastanowił, ale szukam bardziej jako uzupełnienie zwykłego, który odpale raz na jakiś czas
  • Odpowiedz
  • 0
@kumpel100: myślałem nad kupnem czegoś takiego, ale kanapy mi to nie wyczyści ( ͡° ʖ̯ ͡°) + mam obawy że pies się nie polubi z konkurencją która sobie popyla po całym mieszkaniu
  • Odpowiedz
@lukasz3123 no z kanapa może być pewien problem ( ͡º ͜ʖ͡º)
To tylko dorzucę poradę, że jak szukała co kupić to specjalnie wybierała takie z taką gumowa szczotka, a nie zwykla, zeby kłaki się w to nie wkrecaly. No i działa. Jeśli odkurzacze bezprzewodowe mają takie możliwości to polecam rozważyć.
  • Odpowiedz
@lukasz3123: Sierść to jeszcze idzie się przyzwyczaić, najgorzej ze każdy spacer=pies CALY #!$%@? błotem i potem się kruszy przez caly dzień po całym domu ze roomba tego nie zbierze na dwa razy nawet bo się zapycha xD
  • Odpowiedz
@lukasz3123 Dyson, od V10. Polecam. Już 2 lata używam i sprawdza się super. Ma wielką moc, ale trzeba mieć na uwadze że na pełnej mocy ogarniesz to 55m2 na styk.
  • Odpowiedz
  • 1
@robertx: mój to jeszcze szczeniak, ale dziś się przekonałem odnośnie tego błota ( ͡° ͜ʖ ͡°) miałem do czynienia z wielolma psami, ale golden jako jedyny widząc kałuże wymieszaną z błotem, zamiast ją kulturalnie ominąć, to po prostu w nią wskakiwał i się świetnie bawił xD
  • Odpowiedz