Wpis z mikrobloga

Mirki, używa ktoś z Was ładowania indukcyjnego? Nigdy nie używałem, kiedyś coś czytałem, że bateria się mocno nagrzewa co może mieć na nią negatywny wpływ. Kupiłem sobie ładowarkę Apple MagSafe, ale w sumie nie wiem czy otwierać jeśli takie ładowanie miałoby być gorsze od ładowania kablem. Możecie się podzielić opiniami na ten temat?
#apple #iphone
  • 9
  • Odpowiedz
@helpless: przed spaniem wrzucam na MagSafe telefon i jest git. W aucie jak działa CarPlay przez WiFi to często wywala ładowanie bo za bardzo się grzeje telefon. iPhone 13 mam ponad dwa lata i kondycję 92%, więc chyba git
  • Odpowiedz
@johny-kowalski: Ja za to same, w aucie przyczepiam do magsafe, nie musze podpinać żadnego przewodu a telefon się ładuje. W domu mam w paru miejscach ładowarki, jak nie używam telefonu to odkładam na jedną z nich i dzięki temu zawsze mam baterię nabitą do pełna.
  • Odpowiedz
@helpless Co noc przez dwa lata ładowałem iPhone 13 Pro Max przez MagSafe, po tym czasie kondycja baterii wynosiła 93%. Z 15 Pro Max robię to samo. Minusów nie zauważyłem.
  • Odpowiedz
@Naxujmnietenkaktus: polecam magsafe zamontowany na kratce. carplay bezprzewodowe i ładowanie i telefon się nie nagrzewa bo mu wieje na plecki. W zimie wiadomo trochę inaczej ale przez resztę czasu się sprawdza
  • Odpowiedz
@helpless ja czytałem że wolniejsze ładowanie indukcyjne jest zdrowsze dla baterii niż fast charge. Możesz zdejmować etui na czas ładowania to będzie lepszy przepływ ciepła
  • Odpowiedz