Wpis z mikrobloga

Drugi dzień okresu, boli brzuch jakby macice ktoś wyrywał, trzeba iść do pracy. W takich chwilach chciałabym w PL urlop menstruacyjny ()
#okres
  • 23
  • Odpowiedz
jak dla mnie okres to jest siła wyższa, przecież nie masz tego specjalnie


@Mefedronka:

Drugi dzień okresu, boli brzuch jakby macice ktoś wyrywał, trzeba iść do pracy. W takich chwilach chciałabym w PL urlop menstruacyjny


@Alzena: @Mefedronka jeśli na ból menstruacyjny należy się L4 to można powiedzieć że na ból głowy/ kolana/barku itp u niektórych występujący nagminnie też należy się L4.
I myślac w ten sposób na wszystko można brać
  • Odpowiedz
zdrowi ludzie


@Mefedronka: czyli ludzie do 40 roku życia i to nie wszyscy. Wiesz że ten dobrobyt który mamy bierze się tylko z pracy? Gdyby wszyscy w całej Polsce wzięli L4 to w 3 dni mamy kompletny chaos i upadek wszystkiego co znasz.
Sporo ludzi ma tak że coś ich boli, mają skoki ciśnienia itp. i pracują bo nie da się inaczej. Najlepiej to leczy własna firma jedno osobowa. Nie pracujesz
  • Odpowiedz
W takich chwilach chciałabym w PL urlop menstruacyjny


@Alzena: a za pół roku kolejne artykuły "dlaczego kobiety zarabiają mniej od mężczyzn" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@morsik ja nie narzekam na zarobki, to raz, a dwa - biorąc taki urlop nie miałby być chyba w założeniu bezpłatny. A zresztą, nawet jeśli - to jest czasami taki ból, że wolę za darmo posiedzieć 2 dni w domu niż być bogatsza o te dwa dni i zdychać w robocie.
  • Odpowiedz
biorąc taki urlop nie miałby być chyba w założeniu bezpłatny


@Alzena: ekhm... Ty tak serio? Rozumiem, że 500+ też nie wiesz skąd się bierze? :)

Jasne, że nie będzie "bezpłatny" z punktu widzenia miesięcznej wypłaty. Tylko że dniówka będzie mniejsza żeby pracodawca wyrównał sobie dni... pracownika nie było więc trzeba jakoś to ogarnąć. No chyba, że ZUS miałby płacić za takie L4 a nie prawcodawca no to pewnie miałby wywalone.

Pomijam
  • Odpowiedz
  • 0
@morsik nie mam dzieci i nie pobieram 500+ a niżej napisałam że nie zależy mi na kasie za te dwa dni, bo mój komfort fizyczny w tym czasie jest ważniejszy
  • Odpowiedz