Wpis z mikrobloga

#psy @matra użytkownik od spamowania tagu się obudził i odpowiada na posty sprzed 2 lat bo nie może zniesc ze w którymś wątku nie odpisał xd

Została mi polecona książka Amatorskie Szkolenie Psów, A. Brzezicha i H. Lisiecki
Jednak ma słabe opinie, że są niby lepsze książki napisane. Jakie?
  • 9
  • Odpowiedz
@Nerlo_ajcats: Ma słabe opinie tylko dlatego, że jest stara. Prawda jest taka, że tam nie ma nic złego, bo ta książka jest przede wszystkim giga surowa. Tam są prawie same suche metody i ich opisy w większości oparte na powtórzeniach, bo jak chcesz kogokolwiek czegokolwiek inaczej nauczyć? Bez rozdrabniania się jaki to pies nie jest emocjonalny artysta z autyzmem i trzeba do niego podchodzić jak do jajka. Aktualnie podejście do psa
  • Odpowiedz
  • 0
@matra: trochę piecze bo cie nie było 2 lata
Widziałem wstawiałaś kiedyś listę książek ale tam większość jest jakaś dziwna.
Nie znasz jakichś ciekawych o uczeniu psa i zachowaniu? Nie musi mieć "pozytywna" w nazwie. Wystarczy "behawiorystyka psa" bo to słowo pozytywna to już mi coś mówi że to będzie jakieś 300 stron mambo jumbo
  • Odpowiedz
  • 0
@ruda_stuleja: łapę już nauczyłem przed chwilą, 10 minut starczyło robiłem tak jak na yt ten gość mówił żeby błyskawicznie reagować i nagradzać. Brałem lekko za łapkę i jak tylko sam ją podnosił to głaskanie. Po 5 razach już sam podaje. To teraz nauczyć go podawania obu łap bo teraz tylko lewą daje xd
  • Odpowiedz
@Nerlo_ajcats: nie tęskniłam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem co pojmujesz przez słowo 'dziwna' zwłaszcza że to dość zróżnicowane książki i nie wiem jakie są twoje oczekiwania, ale jeśli masz psa, którego chcesz czegoś nauczyć, a masz problem ze znalezieniem książki, idź na YT i tam szukaj informacji - filmiki mają komentarze pod spodem, więc jak się okaże że ktoś pieprzy kocopoły, to jest w komentarzach wyjaśniany.
  • Odpowiedz
  • 0
@ruda_stuleja: mój z kotem śpi normalnie i dzieci lubi także tu niczego mu nie brakuje i naturalnie u niego to wszystko wyszło, w sumie nie mam za dużo czego w nim poprawiać po prostu chciałem coś w temacie się pouczyć, chciałbym kiedyś jakiegoś większego psa i lepiej zawczasu się zainteresować. Aha na pewno bieganie za samochodami chce go oduczyc bo kiedyś wpadnie pod koła w końcu.
Jak to zrobić? I to
  • Odpowiedz