Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #motocykle #kursy #krakow

Hej, ktoś może polecić mi jakiś dobry ośrodek szkolenia kierowców w Krakowie, chodzi mi o kurs na kat. A.

Raczej to nie ma większego znaczenia, ale mam już kat. B, oraz umiem jeździć motorem (jeździłem nie raz).

To co dla mnie ważne, to by kurs odbył się dość szybko, a nie że 1 jazda w miesiącu, oraz by instruktor umiał mi coś przekazać, a nie tylko dał motor i ćwicz sobie, bo podstawy jazdy na motorze to ja mam, a chciał bym nauczyć się dobrych nawyków itd. a nie tylko aby odwalić kurs i zdać, bo to nie problem.

Z góry dzięki.
  • 14
@pokey: wiem, że nawyków uczy się podczas jazdy już, może źle to określiłem, chodzi mi ogólnie by przekazał mi chodź trochę tej najważniejszej wiedzy dotyczącej jazdy jednośladem, bo sama jazda trudna nie jest, ale autem też nie, a ile osób fatalnie jeździ.

@Volto12: Niestety już jest:/
@pokey, mam motor stary, ale nie w Krakowie, więc poćwiczyć sam nie mam jak. A nowego nie chce kupować puki nie zrobię prawka na motor, bo obawiam się że nie potrafił bym nie wsiąść na motor mając go już:P

@Vitru: Sorry, ale nie zrozumiałem, to jakiś motocyklowy żargon?

@Dabrus: Dzięki za info o książce, z chęcią w wolnym czasie zapoznam się z tą lekturą, ale jednak i tak muszę
Dodam, że planuję po zdaniu egzaminu na kat.A kupić sobie Yamaha Virago 1100.

Wiem, że to nic może nadzwyczajnego, ale mi odpowiada. Zastanawiałem się długo nad 535, oraz 750, ale ze względu że mam ponad 190 cm wzrostu, uznałem że na 535 mogę wyglądać trochę śmiesznie, no i słabsze jest zdecydowanie od 1100.

Kupić chcę koniecznie już "ubrany" model, miej więcej tak jak na dodanym zdjęciu (nie moje).

Znalazłem na allegro firmę
pycat - Dodam, że planuję po zdaniu egzaminu na kat.A kupić sobie Yamaha Virago 1100....

źródło: comment_58Z9yqfxMAjXuOKOks4pJrTzZ9N4fiYH.jpg

Pobierz
@pycat: Niestety kurs na prawo jazdy niczego Cię nie nauczy. Po zadanym egzaminie zapisz się na kurs doszkalający, praktycznie w każdej jest kilka poziomów zaawansowania, instruktor z Tobą jeździ, nagrywa Cię i potem omawiacie błędy. Poszukaj na necie bo jest tego trochę :)
@Benny_Lava: Dzięki za radę, ale w takim razie jaką szkołę jazdy polecacie, bo jakąś trzeba zrobić by móc podejść do egzaminu. Bo jeśli faktycznie nic się nie da na nich nauczyć to po co przepłacać, a różnica w Krakowie wynosi nawet 1000 zł pomiędzy kursami. Na necie szukałem opinii, większość trochę stara, ale w większości 2 szkoły zazwyczaj są zawsze zachwalane, ale u nich cena trochę wygórowana, niby piszą że warto