Wpis z mikrobloga

@Katiee co do cwiczen to najwiecej chyba zmienily hipthrusty, rdl i bułgary, ja glowie na tym sie skupiam, na maszynach to odwodzenie robie, leg press i na maszyny na uda, mysle, ze jakbys na poczatku opanowala technike w hipthrustach i w rdl to bys zobaczyla duza roznice, zwlaszcza, ze u poczatkujacych efekty sa duzo szybciej
@Katiee bulgary to bulgarski przysiad, nie martwy ciag, rdl tak, to jest rumunski martwy ciag. Na zdjeciu jest pokazana maszyna do odwodzenia, sporo osob hejtuje, ze tego sie nie powinno robic, ze bla bla zle wszystko ale ja lubie i mega czuje posladek jak sie odpowiednio pochyle do przodu wiec ja akurat to polecam a na leg pressie nie czujesz lydek, mozesz na tym lydki cwiczyc, zalezy jak bedziesz to wykonywala ale
bulgary to bulgarski przysiad


@kyIiejenner: no tak tak, pomyliłam się.

mozesz na tym lydki cwiczyc, zalezy jak bedziesz to wykonywala


@kyIiejenner: to jak to wygląda ? od czego zalezy to czy angażujemy łydki czy nie ? Widze ze sa taż takie maszyny do leg press, ale poziome, wydaje sie być to fajniejsze niż te pochyłe gdzie ciężar spada na ćwiczącego. Kiedyś się bałam że mnie to przygniecie jak za dużo
@Katiee ale tam Cie nic nie przygniecie, ustawiasz sobie tam blokade ze nizej juz ciezarn nie zjedzie jak sie boisz, ja tylko na tej „lezacej” cwicze, lydki beda pracowac jak na prostuch juz nogach bedziesz ten ciezar podnosila tylko palcami u stop, z plaskiej podeszwy na palce i tak ciagle a na d00pe, nogi ustawiasz wysoko i jazdaaaaaaaa
@kyIiejenner: Czy na samą pupe jak podnosić to tylko tak aby stopa płasko dotykałą platformy ciążaru i nie wyżej ? Czy może lepiej nawet przy maksymalnym "wypchnięciu" ciężaru mieć wciąż lekko ugięte kolana ?

ustawiasz sobie tam blokade


@kyIiejenner: To jak pamiętam byłą maszyna co miała blokade na jakimś tam poziomie i jak się zaczynało ćwiczyć to trzeba było odblokować i wtedy można było zejść jeszcze niżej, blokada nie była
@Katiee tak, nie chodzi mi o ta glowna blokade, zawsze na tych „szynach” przez ktore ta maszyna w ogole sie rusza, sa dodatkowe blokady tam w srodku jakby, moge jutro Ci zrobic zdjecie o co mi chodzi…. a co do wykonywania cwiczenia, nie rozumiem o co Ci chodzi, ja sie klase, klade stopy wysoko, palce lekko na zewnatrz, kolana przy zgieciu zawsze na zewnatrz, troche jak taka zaba i z miesni tylka