Wpis z mikrobloga

Pierwsze posiedzenie Sejmu jest świetną okazją do szukania politycznej protekcji, jeśli organy ścigania zaczęły deptać Ci po piętach. Na zdjęciu ks. Łukasz Kadziński (guru sekty z Teresina) w otoczeniu posłów Konfederacji. Rozpoznaję Grzegorza Brauna, Romana Fritza i Andrzeja Zapałowskiego, a na drugim planie chyba kręci się Włodzimierz Skalik.

Przypomnę, że prokuratura w Grodzisku Mazowieckim, w wyniku mojego zawiadomienia, wszczęła dochodzenie ws. znęcania się nad dorosłymi i dziećmi w sekcie ks. Kadzińskiego. Obecnie policja przesł#!$%@? świadków i nic nie wskazuje na to, żeby sprawa miała zostać umorzona. Pismo z prokuratury w komentarzu.

W sprawie sekty swoje dochodzenie prowadzi również diecezja, chociaż jakoś powoli jej idzie. Mimo to na stronie kurii opublikowano komunikat, w którym przedstawiciele Kościoła przyznają, że problemy z Kadzinskim mają co najmniej od 2008 r. Mowa także o poniżaniu i manipulowaniu wiernymi oraz nocowaniu z księdzem traktowanym jako "nagroda dla członków wspólnoty". Link do oświadczenia kurii i screen w komentarzu.

#egzorcyzmypolskie #polityka #konfederacja #braun
Pobierz pkostowski - Pierwsze posiedzenie Sejmu jest świetną okazją do szukania politycznej p...
źródło: IMG_20231113_194718
  • 41
@pkostowski religia to religia, tacy muzułmańscy duchowi przywódcy jak mniemam też roszczą sobie prawo do decydowania jaki kto ma mieć obrus na stole. Zastanawia mnie że jedni mogą być ścigani przez prawo a drudzy nie.
Zastanawia mnie że jedni mogą być ścigani przez prawo a drudzy nie.


@janbrz: Cały czas mam nadzieję, że "te zwyczaje się już skończyły" i ścigani będą po prostu przestępcy. Niezależnie od tego, jaki kolor prześcieradła na sobie noszą. Sprawa ks. Kadzińskiego będzie dla mnie papierkiem lakmusowym w tej kwesji, ponieważ "pasterz" zna osobiście kilku posłów obecnej kadencji Sejmu. Nie tylko Brauna i nie tylko z Konfederacji.
@pkostowski nie będzie przestępstw jeśli ofiarą jest osobą dorosła która sama się zechciała bawić w tą grę. Powinna działać zasada że chcącemu nie dzieje się krzywda. Przecież nikt tych ludzi siłą nie zmuszał do chodzenia na te spotkania.
@janbrz: 1. W sekcie żyje ok. 70 dzieci odizolowanych od świata (nie chodzą nawet do szkoły).
2. Z dorosłymi to nie takie proste. Generalnie prokuratura lubi umarzać. Gdyby mogli to łatwo umorzyć, to już by to zrobili. Jednak napisałem zawiadomienie na 7 stron i opisałem tam rzeczy, które skłoniły decydentów do podjęcia takiej decyzji jak przedstawiono w piśmie powyżej. Nie musieli tego tak formułować, gdyby nie chcieli.
ci od brauna w cywilizowanym kraju powinni co najwyżej w cyrku występować, niestety zidiociałe kuce wpuściły skrajny katotaliban do sejmu, bo podatki niskie i chrystus królem polski XD

@Przegrywek123: Widocznie słusznie, skoro wy chcecie eliminować ze społeczeństwa polskich patriotów i katolików, w ramach walki z jakimś urojonym "katotalibanem", którego nikt nie widział i nikt nie potrafi zdefiniować.
Wy, bolszewicy, obok cywilizowanego kraju nawet nie staliście.
@pkostowski: zawsze chciałem się o to zapytać, a jakoś tak zabrakło okazji, więc mam nadzieję, że przeczytasz i odpowiesz :)

Czy w sprawie obu księży (bo zakładam, że ten drugi będzie również odpowiadał za swoje czyny albo współudział albo posiadanie wiedzy i nie zgłoszenie) są tam wątki, czy są podejrzenia "krzywdzenia dzieci" w TEN konkretny sposób?
@ibilon: prowadzenie sekty jak ten cały kadziński jest w porządku?

@bregath odpowiem za OPa - kadziński nie krzywdził dzieci W TEN sposób, on preferuje dorosłe kobiety ze swojej sekty. dzieci mają rytą psychikę przez odizolowanie i bycie wewnątrz sekty
@pkostowski: Na razie widzę same podejrzenia - nie ma wyroku ani nawet twardych dowodów. A dopóki komuś nie udowodni winy, to jest niewinny. Jeśli Tobie by coś zarzucono - a może to zrobić każdy, po prostu wysłać pismo do prokuratury - to chciałbyś, aby Cię piętnowano bez wyroku?
PS. Jestem ateistą, po prostu bronię zasady domniemania niewinności.
on preferuje dorosłe kobiety ze swojej sekty


@yahoomlody: ufff, tyle dobrego. Pytanie brzmi, dlaczego się na to faceci godzą, bo chyba czytałem albo słyszałem w jednym z wywiadów, że on niby mężatki dyma.
dopóki komuś nie udowodni winy, to jest niewinny (...) bronię zasady domniemania niewinności


@Olek0808: Ks. Kadziński w świetle prawa jest niewinny i niekarany. Nigdy nie sugerowałem inaczej. W imię domniemania niewinności prokuratura powinna jak najszybciej przeprowadzić czynności, żeby postawić go w stan oskarżenia lub oczyścić z zarzutów.

Masz rację, że każdy może pisać do prokuratury dowolne bzdury. Prawnicy księdza z tego prawa korzystają. Jeśli chodzi o sprawę prowadzoną w Grodzisku, to
Nigdy nie sugerowałem inaczej.

@pkostowski: "Na zdjęciu ks. Łukasz Kadziński (guru sekty z Teresina) " i cały negatywny wydźwięk postu w stronę osób koło niego na wstawionym przez Ciebie zdjęciu. Jeśli ktoś jest niewinny i niekarany, nie ma publicznych dowodów na to, ze zrobił coś strasznego, to czy powinno się unikać stawania koło niego do zdjęcia?

Jak rozumiem ta osoba w Twoim odczuciu (lub naprawdę - tego na ten moment nie
czy są podejrzenia "krzywdzenia dzieci" w TEN konkretny sposób?


@bregath: Nie mam na ten temat wiedzy, którą można nazwać by "wiarygodną informacją" w znaczeniu prawnym, dlatego nic takiego nie opisałem w zawiadomieniu do prokuratury. Jednocześnie w całej sprawie pojawia się kilka problematycznych poszlak:

- Z moją drobną pomocą udało się zainstalować reportera Dużego Formatu na pielgrzymce organizowanej przez sektę. To, co opisał, nosi znamiona groomingu.

- Ks. Kadziński w wywiadzie przed
poczekaj z publicznym pisaniem o tym aż prokuratora i sąd to sprawdzi


@Olek0808: Problem z tym, że bez pisania o tym, nikt by tego nie ruszył. Ryzyko jest po mojej stronie. Jeśli napiszę słowo za dużo, to jego prawnicy mnie zjedzą. Naprawdę w obronę Kadzińskiego są zaangażowane ogromne środki i nie musisz się obawiać, że jego prawa nie będą chronione. Ja w tym starciu jestem Dawidem, a nie Goliatem. Myślę, że
cały negatywny wydźwięk postu w stronę osób koło niego na wstawionym przez Ciebie zdjęciu


@Olek0808: Rozumiem Twój punkt widzenia. Zapewniam jednak, że brauniści nie są tu owieczkami. Wiedzą, co robią, robią to świadomie i byli ostrzegani poufnymi kanałami. Przecież gdybym mógł odciąć Kadzińskiemu protekcję Brauna po cichu, to byłoby dla mnie korzystniejsze.
Problem z tym, że bez pisania o tym, nikt by tego nie ruszył.

@pkostowski: a jednak miesiąc temu wszczęto postępowanie, a Ty dalej o tym piszesz. Nawet sam piszesz " Obecnie policja przesł#!$%@? świadków i nic nie wskazuje na to, żeby sprawa miała zostać umorzona. ".
I rozumiem, ze masz papier, że wcześniej złożyłeś zawiadomienie do prokuratury o tym, ale ono zostało umorzone/nie rozpoczęło się - bo skąd inaczej pewność, że