Wpis z mikrobloga

Po godzinach researchu zdecydowałem się bujnąć swój Smart Home i przejść z bramki Xiaomi na Home Assistant. Zamówiłem Dell Wyse 5070, żeby wrzucić na niego proxmox z HA, zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą - czy do poprawnego działania HA potrzebuję włożyć do środka kartę WiFi?

Terminal planuję podłączyć kablem do routera, więc wydaje mi się, że WiFi nie będzie mi potrzebne, ale wolę podpytać, bo wątki na forum community HA nie dają mi jednoznacznej pewności :)

#homeassistant #smarthome #proxmox #ha
  • 5
  • Odpowiedz
bramki Xiaomi


@zarxrock: Chyba że pytasz o to czy HA będzie współpracować z bramką Xiaomi po kablu to nie pomogę. Wszystko na zigbee włączę przez multibramkę conbee + gniazdka leca po wifi przez router
  • Odpowiedz
  • 2
@spoon22: nie nie, pytam czy HA może znajdywać i komunikować się z różnymi urządzeniami wifi, jeśli jest podłączony wyłącznie po kablu i nie ma karty WiFi w terminalu. Ale na to już odpowiedziałeś, więc dzięki piękne ( ʖ̯)
  • Odpowiedz
czy HA może znajdywać i komunikować się z różnymi urządzeniami wifi, jeśli jest podłączony wyłącznie po kablu


@zarxrock: jeśli te urządzenia wifi łączą się z tą samą siecią (w sensie pod-siecią LAN, lub są routowalne ich adresy IP), to nie HA serwer ma mieć kartę wifi (zresztą - wifi na karcie, w trybie "udawanego accespoita" to słaba opcja przeważnie), a po prostu "gdzieś w sieci" ma być/mają być AP do których
  • Odpowiedz