Wpis z mikrobloga

Heja mirasy,

tak za około rok będę chciał wziąć jakieś auto w leasingu, jako przedsiębiorca-złodziej będzie mnie stać xD Niestety nie znam się za bardzo na autach, prawo jazdy mam dopiero od roku, aktualnie jeżdżę Volvo c30 i fajna maszyna, no ale tak właśnie za około rok chciałbym jakiegoś upgrade'a zrobić. Jakimi autami warto się zainteresować, co warto poczytać i jakie stronki przeglądać, żeby przez rok trochę nabrać pojęcia o samochodach i wiedzieć, czego szukać? Na tą chwilę jak myślę o aucie, to nie zależy mi na niczym innym niż na wygodzie, komforcie i bezawaryjności. No i chciałbym w automacie mieć auto, bo po cholerę tą skrzynią biegów tak machać, jak i tak głównie po mieście jeżdżę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale też bez sensu wydawać miliony monet, skoro nadal jestem świeżym kierowcą i pierwsza stłuczka dopiero przede mną...

Ostatni raz, gdy miałem pojęcie o autach, to jak miałem naście lat i z braćmi oglądaliśmy Alfy Romeo w katalogach Auto Świat i obgadywaliśmy sąsiada, że nową Hondę Civic kupił i że brzydka jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzięki z góry za pomoc i proszę bez hejtu :(

#motoryzacja #samochody
  • 10
Ale też bez sensu wydawać miliony monet, skoro nadal jestem świeżym kierowcą i pierwsza stłuczka dopiero przede mną...


@FanRuskichPierogow: Chociaż jeden rozsądny. Moim zdaniem przede wszystkim musisz określić jak najbardziej jest to możliwe swoje potrzeby (także te przyszłe) względem auta które chcesz nabyć bo nie ma co kupować na przykład suva jeśli byłby ci nie potrzebny lub auta dla znaczka na masce, aby przedłużyć sobie penisa. Normalnie nie proponuję używanych aut
@Cztero0404: Używane, salonowe, poleasingowe też możesz wziąć w Leasing.
W taki sposób wziąłem w leasing roczną Skodę Octavię III prawie 3 lata temu.

Wystarczy sprawdzić na otomoto czy auto jest poleasingowe i sprzedawane przez oficjalny salon.
Używane, salonowe, poleasingowe też możesz wziąć w Leasing.


@who_cares2: Oczywiście, że tak. Wiem doskonale o tym, ale osobiście nigdy nie proponuję zazwyczaj brania używki w kredyt bo uważam iż jest to trochę głupota.
@FanRuskichPierogow: a wgl masz coś na oku? Coś co Ci się podoba? Podeślij coś co masz na oku.

Wytypuj sobie kilka samochodów, które Ci się podobają, a później trzeba się zagłębić czy są jakieś problemy. Ogolnie duże problemy, bo z pierdołami to chyba już każdy producent coś ma za kolnierzem
@Cztero0404: Kredyt a leasing to co innego - czego widzę masz świadomość :)
Przy kredycie masz oprocentowanie rzędu 10-20%.
W leasingu jest to kilka % (u mnie 4%).
Auto miało po roku 17 000 km przebiegu, cały serwis w salonie, zero zniszczeń, uszkodzeń, itd.

Wole takie auto niż tańsze i starsze od handlarza w kredycie na 20% bo końcowo / cenowo wyjdzie na to samo a masz starsze i mniej pewne
Ja wybrałem tylko dlatego używane bo już prawie kupiłem nową Octavię IV ale dzień przez decyzją o zakupie zrobiłem jeszcze jedną rewizję forum i okazało się, że na potęge padała w nich elektronika / infotainment.


@who_cares2: Nie powiedziałbym, ogólnie o padającej elektronice to najczęściej słyszałem, ale na YouTube od pewnego pana mającego sieć warsztatów nie od osób które faktycznie te auta użytkują, tak w nich elektronika zajebiście pada, że policja cały
@FanRuskichPierogow: no ale nad czym chcesz się doktoryzować kupując nowy samochód?
masz Volvo, podoba Ci się, kup sobie drugie nowe, ot, cała filozofia,
ewentualnie coś innego co Ci się wizualnie podoba, dalej wybierz silnik, wyposażenie, czy manual czy automat i jazda