Wpis z mikrobloga

Drogie geodezyjne Mirki i Mirabele,

Brat który mieszka na działce obok kiedyś tam przedłużył sobie garaż na mojej działce, oczywiście za moją zgodą, ale bez projektu a powinien.
Teraz ja chce postawić sobie pewien budynek ale na legalu w związku z czym potrzebuję mapy do celów projektowych. No i jak ją geodeci mape zrobią i pójdzie projekt do urzędu a tam mapa nieaktualna to czy brat może mieć przypał z tego powodu? Przepraszam, że tak nieskładnie napisane ale to wynik tego, że znam sie na tym jak jak Putin na podbijaniu Ukrainy w 3 dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#geodezja #mapy
  • 11
  • Odpowiedz
Nie powinno być przypalu, aczkolwiek jak zobaczą samowolę budowlana to mogą zgłosić do inspektora budowlanego i on już zrobi przypał. Wszystko zależy od baby z geodezji która będzie patrzyła na Twoją mapę.
  • Odpowiedz
Jeśli ten garaż w żaden sposób nie koliduje z twoją budowa powiedz geodecie żeby go nie ujawniał i Bajlando. Ewentualnie może zmierzyć jako inna budowle.
  • Odpowiedz
@lougramm: @JACCU geodeta nie dokonuje pomiaru na podstawie swojego widzimisię albo, żeby komuś #!$%@?ć tylko jest wykonawcą prawa. I nie, nie płacicie nam za to, żebyśmy wysłuchiwali co pomierzyć a co nie, bo Pan Zleceniodawca sobie tak życzy, tylko ukazujemy stan faktyczny na gruncie na dzień wykonywania pomiaru zgodnie z prawem, które nakłada na nas obowiązek mierzenia takich obiektów a nie innych. A to, że sobie ktoś coś postawił, dobudował z
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ziomekz dzięki za odpowiedź, trochę to pocieszające, bo nie chce bratu narobić kłopotów a z drugiej strony zależy mi na tym moim projekcie.
  • Odpowiedz
Najlepiej to weźcie dopłaćcie Twojemu projektantowi i niech zrobi projekt na tę rozbudowę garażu a przy odbiorze Twojego geodeta pomierzyć tez brata garaż. Przynajmniej w przyszłości będziecie spokojnie spac. Bo sam fakt wciągnięcia tego do ewidencji nie zmienia faktu, że jakby coś się stało, nie wiem zawaliło się, wichura przyszła i zniszczyła cos , to ubezpieczyciel zawoła o mapę z inwentaryzacja albo jaką kolwiek dokumentację a Wy nic nie macie. Taka moja
  • Odpowiedz