Wpis z mikrobloga

ICQ to był nadkomunikator


@Aserehehaehe @cutecatboy: to był chyba w ogóle pierwszy tego typu komunikator z prawdziwego zdarzenia. Pamiętam, że przez nigo gadałem z jakimiś randomami poznanymi wcześniej na CRIBE z całego świata.
A to był rok bodaj 1996 czy 1997, już nie pamiętam
Ciekawe, czy ktoś ze starszych wykopków kojarzy CRIBE :D
  • Odpowiedz
ICQ to był nadkomunikator, szkoda że w Polsce był prawie zupełnie nieznany. Za to pewnie w obecnych czasach byłby bojkotowany, bo jest izraelski i korzystało z niego wielu Rosjan


@cutecatboy: To był dokładnie powód, przez który go kompletnie olałem.
  • Odpowiedz
  • 2
@PAST: nowe teamsy, chociaż jeszcze zbugowane to w końcu nie zacinają się na służbowym i7 z 32 GB ramu XD
  • Odpowiedz
@Chat-Noir: to ile ty masz lat, że byłeś świadomy tego że to żydowska produkcja i miałeś uprzedzenia? Ja miałem 15 jak wyszedł ICQ i używałem go na zewnętrznym modemie 28k i nie miałem pojęcia, że to izraelski komunikator, co w tamtych latach i tak nic by dla mnie nie znaczyło.
  • Odpowiedz
@PAST: samo bloatwareowe gówno, spróbuj szybko przeskrolować w slacku tydzień do tyłu xD

a delay between 100 and 300 milliseconds is perceptible. A delay between 300 and 1,000 milliseconds makes the user feel like a machine is working, but if the delay is above 1,000 milliseconds, your user will likely start to mentally context-switch.
  • Odpowiedz
@wfm125m: panie, to jest workstacja z pingwinem do potężnych zastosowań naukowych (AI Covery Tadeusz Sznuk śpiewa Dziwny Jest Ten Świat)

@fukken UX Teamsów leży, ale czego się spodziewać, to produkt Majkro$zitu. Mogliby uwolnić protokół Teamsa albo jakieś API, powstałaby działająca alternatywa.
  • Odpowiedz
@PAST uwolnić protokół? W korpo za takie herezje wypowiedziane na głos kazaliby do biura za karę przychodzić pięć razy w tygodniu i jeszcze poprowadzić warsztaty nt. zdrowia psychicznego pracownika.
  • Odpowiedz
@szpongiel Tak na poważnie, to na Teamsie M$ nie zarabia, powinni udostępnić API i sposób integracji z ich OAuthem, czy chociaż jakieś wsparcie dla pluginow, nawet żeby było po majkrosoftowemu to w jakimś Visual #!$%@? na kiju. Niech sobie zastrzega że cześć funkcji jest exclusive dla komunikatora od MS a cześć jest dostępna jako otwarty standard.

Rozmarzyłem się.
  • Odpowiedz
@PAST: Teams wchodzi w skład całego pakietu o365 dla korpo, korpo może dodawać toole do temsa jak jakieś chatboty itp itd. restrykcje, ustawienia globalne, jakby nagle inni mieli dostęp do Api i funkcji które nie są dostępne w danym korpo to rozpęta się piekło :D
  • Odpowiedz
to ile ty masz lat, że byłeś świadomy tego że to żydowska produkcja i miałeś uprzedzenia? Ja miałem 15 jak wyszedł ICQ i używałem go na zewnętrznym modemie 28k i nie miałem pojęcia, że to izraelski komunikator, co w tamtych latach i tak nic by dla mnie nie znaczyło.


@DrJudym: Mam 38 lat pierwszy komputer dostałem od rodziców w 1997, większość ludzi, których znałem od rodziców pracowało w IT w telekomunikacji
  • Odpowiedz
@PAST: Ja znajdę sporo "mądrych" :D Co narobią bigosu - teraz z chat gpt wystarczą sekundy i masz bałagan gotowy :D

Kurde, właśnie gadam z kolesiem przez teamsy, wysłał mi linka gdzieś do AWS, otwiera mi się edge + boczny panel z teams chatem z tym samym kolesiem :D To jest dopiero integracja :D
  • Odpowiedz
@wfm125m No fakt. Kiedyś mi się użytkownik mądry #!$%@?ł na administratora i zainstalował jakiś program, sam malware w zasadzie. Jak? Dysk włożył swój i zabootował sobie jakiś Hirens czy Dmitrija.
  • Odpowiedz