Wpis z mikrobloga

@dotankowany_noca: kiedyś mi ciotka z UK wysyłała na każdą okazję 50 funtów włożone w urodzinową/świateczną kartę, która była w kopercie. Pewnego razu otwieram, a tam tylko odbitka z tych 50funtów, bo jakas #!$%@? na poczcie otwierała takie listy na parze i kradła hajs XD
  • Odpowiedz
  • 217
@dotankowany_noca: heheszki heheszkami ale w 15-20 lat temu dużo z UK/DE jeśli było widać albo czuć kartkę przez kopertę, było dostarczane w takich żółtych kopertach zastępczych, rzekomo z powodu uszkodzenia oryginalnej w transporcie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Miał ktoś też tak?

EDIT @retropedro666 chyba właśnie znalazłem podobny przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@retropedro666: to miałeś szczęście. U mnie wujek z angli wysyłał na każdą okazję 5 funtów, zawsze pisał o tym w listach ile wysłał i hajsu nigdy nie było, dopiero po wielu latach gdy 5 funtów to było mało to zaczęło dochodzić;) jbc złodziei z poczty polskiej
  • Odpowiedz
@kubsle: kiedyś to chyba zawsze tak było i się przestrzegało rodzinę by pieniędzy nie wysyłali w kopertach bo złodzieje pracują na poczcie. Ile to razy #!$%@? koperta była. Teraz też nie jest aż tak dobrze, wystarczy wysłać nierejestrowaną i cyk było nie ma
  • Odpowiedz
  • 3
@kubsle a to już wiem, czemu babcia mi zawsze wysyłała kartki z jakimś pieniądzem obłożone czystymi arkuszami papieru dla niepoznaki. No ta.. Dobre, a ja się dziwiłem o co jej chodzi. Heh.
  • Odpowiedz
@retropedro666: @retropedro666 @kubsle @wujek_zla_rada @pomaranczowyogorek @Krachu
miałem 12 lat, robiłem loga do takiej gierki managera piłkarskiego online soccer.org (takie coś jak hattrick). Umówiłem się z ziomkiem, że zapłaci mi 25zł za logo, bo to takie czasy były, że jak sie mamy zapytałem czy może mi podać numer konta to mnie #!$%@?ła że chyba tylko po to żeby jej konto okradli i nie podała. No to ziomek mi wysłał normalnie w kopercie,
  • Odpowiedz
@retropedro666: koperty są prześwietlane wiec banknoty są zabierane. Ciotka z US/ mi dolary wysyłała czasem i nigdy Mie doszły. W USA tez kradli dolary z koperty ? Wiadomo że rekwirowali to w Polsce.
  • Odpowiedz
  • 0
a tam tylko odbitka z tych 50funtów


@retropedro666: Mówisz ogólnie o sumie £50 czy o banknocie pięćdziesięciofuntowym? Bo jeśli mówisz o banknocie, to ci za #!$%@? w jego odbicie nie uwierzę. Pięćdziesiątki były inaczej robione niz reszta banknotów i część z tych rozwiązań jest użyta w nowych brytyjskich banknotach, i one prawie nie nasiąkają, bez szwanku przeżywają pralkę i mało co jest w stanie ruszyć w nich farbę a pozatym te
  • Odpowiedz