Wpis z mikrobloga

Mam #swiatlowod w #orange i mam kablem Ethernet podłączony XSX ale na konsoli mam maksymalnie 90 Mb/s pobierania gdzie mam internet 1 Gb/s i nie widać Xboxa w ustawieniach routera.
U znajomego z tym samym routerem i prędkością internetu pobiera gierki na XSX z prędkością ~600 Mb/s. Czemuż u mnie to może nie działać?
#xboxseriesx #xbox
  • 17
  • Odpowiedz
@piotr-beska: jakiej kategorii - nie wiem.
Ale tym samym kablem podłączałem komputer pod ten sam router i wszystko śmigało (komputer pokazywał się w ustawieniach routera oraz miałem szybki internet), komputera już nie mam, teraz mam XSX i po podłączeniu tym samym kablem oraz pod ten sam router, mam ograniczoną prędkość do 90 Mb/s i nie widać XSX w ustawieniach routera (mimo że konsola pokazuje, że jest podłączona kablem a nie poprzez
mamniciwszystko - @piotr-beska: jakiej kategorii - nie wiem.
Ale tym samym kablem pod...

źródło: IMG_20231117_112722

Pobierz
  • Odpowiedz
@Julek85: w Orange płacę za internet 1000 Megabit/s, na konsoli pobiera mi z prędkością 60-90 Megabit/s, gdzie u znajomego z tym samym internetem oraz routerem pobiera ~600 Megabitów/s. U niego w ustawieniach routera widać konsole, u mnie nie.

Konsola oraz router pokazuje prędkość pobierania w tych samych jednostkach.
  • Odpowiedz
@mamniciwszystko: U mnie działa na 5Ghz przy routerze 900Mbits na telefonie.
Aż poczułem ciepło między uszami.
Sprawdź czy
1. Pod dobre wifi jesteś podłączony i na pewno 5ghz
2. Odleglość od routera. 5Ghz ma gorszy zasięg niż 2.4.
  • Odpowiedz
@mamniciwszystko: a sprobuj odpalic speedtest.net przez przegladarke na xboxie.

u mnie tez czesto nie osiaga pelnej predkosci mimo ze jestem po kablu. ale w przypadku internetu ktory ma 600Mb/s, teraz patrzylem to aktualizacje lecą w granicach 200-250Mb/s
  • Odpowiedz
@budyn: mam rozdzielone 2.4 GHz i 5 GHz i mam pewność, że jestem pod 5 GHz i podczas speedtestu byłem obok routera.

@Julek85
Zrobiłem coś czego trochę się obawiałem robić - ustawienia fabryczne routera. Bałem się, że majster po podłączeniu routera musiał coś jeszcze majstrować, żeby było połączenie z internetem ale ostatecznie po resecie internet był od razu.
I tak jak XBOX już się pojawił w ustawieniach routera tak na telefonie
  • Odpowiedz
Czym jest Funbox 6?

Nazwa Parametry
Wi-Fi 2.4 GHz: 802.11ax (Wi-Fi 6), MIMO 3x3 5 GHz: 802.11 ax (Wi-Fi 6), MU-MIMO 4x4 Kompatybilność ze starszymi standardami
LAN/WAN 1x port Gigabit Ethernet (1 Gb/s, RJ-45)
LAN 3 x port Gigabit Ethernet (1 Gb/s, RJ-45
  • Odpowiedz
  • 1
@MurlockPower:

zobacz czy kabel eth. ma te 8 żył czy to nie jest czasem 4


Mój kabel eth ma 8 żył

czy kabel nie jest uszkodzony


No i aktualnie nie mam innego kabla na stanie, aby porównać ale bardzo wątpię że jest uszkodzony - gdy miałem komputer to wszystko śmigało, potem komputer oddałem i kabel nie był ruszany (wisiał w powietrzu będąc podłączony pod router), miesiąc temu zrobiłem speedtest i na
  • Odpowiedz