Wpis z mikrobloga

Mireczki od drony - mam pytanie.

Od pewnego czasu zastanawiałem się nad zakupem Mini 3/4 Pro bo ma funkcje śledzenia itd. Często jednak spotkałem się z opinią od posiadaczy tych modeli jak i wyższych że z funkcji śledzenia skorzystali dosłownie kilka razy przez x miesięcy/lat.

Czy na pierwszego drona nie lepiej wziąć Mini 2SE/Mini 3, a za oszczędzoną kasę dokupić FMC albo DJI Care?
Użytkownie to 85% wakacje/wyjazdy, a 15% to nagranie/zdjęcia do osób trzecich - jakiś dom/pole/posiadłość.

Bardzo proszę o opinię od posiadaczy/doświadczonych mirków.

#dji #drony #dron
  • 14
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: Jeśli rozważasz Mini 3/4 Pro tylko dlatego, że ma funkcję śledzenia, to zdecydowanie nie warto. Chyba, że masz w głowie setki pomysłów jak to wykorzystasz.

Jeśli potrzebujesz po prostu solidnego drona to Mini 3 będzie sweet spotem, niżej bym dziś nie schodził, chyba że faktycznie budżet napięty
  • Odpowiedz
  • 2
@SpiderFYM z tego co kojarzą to ma, nawet mini dwa miały jakieś ograniczone, typu spirala, rakieta. Ale nigdy nie użyłem ani w mini 2 ani obecnie w mavic 3. Każdy ma inne potrzeby, mam inny styl nagrywania, a poza tym nie chciałbym mieć takiego samego nagrania jak wszyscy.
  • Odpowiedz
@belu_p: @belu_p Mini 2 ma z 5 tych "ujęć", np. spirala, dronie, ale nie ma mowy o śledzeniu typu że gdzieś się przemieszczasz, a dron leci za tobą. A przynajmniej w oficjalnej apce. W płatnej apce Litchi jest jakieś tam śledznie, ale wszelkie wypadki które dokonają się poza oficjalną apką, DJI Care nie pokrywa.
  • Odpowiedz
Jeśli się nie mylę to mini 3 pro ma śledzenie ale tylko w 30 klatkach na sekundę? Trochę słabo, skoro normalnie może nagrywać i w 60 klatkach. Zrobili to specjalnie?
  • Odpowiedz
  • 0
Jeśli się nie mylę to mini 3 pro ma śledzenie ale tylko w 30 klatkach na sekundę?


@uhatek: nie widziałem takiego info nigdzie szczerze mówiąc

@belu_p @PieceOfShit @BShKF Panowie, dobrze widzę że pojedynczą baterię można kupić tylko do DJI Mini 3 Pro, a do zwykłej 3 nigdzie nie ma? Przejrzałem kilka sklepów online i nie znalazłem. One nie są chyba ze sobą kompatybilne?
W związku z tym w grę wchodzi tylko
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: Bateria od Mini 3 Pro na 99% jest w pełni kompatybilna z Mini 3. Za to bateria od Mini 4 Pro nie będzie kompatybilna z Mini 3 i Mini 3 Pro ze względu na nieco inne napięcie.
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: Hej, kupiłem Mini4P. Korzystałem ze śledzenia nieraz i jest to fajny ficzer jeśli gdzieś sam jesteś, albo np jedziesz z dziewczyną na rowerach i chcesz się ponagrywać, albo chcesz żeby ktoś nagrał Ciebie jak gdzieś biegniesz, ale ten ktos nie umie latać dronem. Ogólnie polecam, ale to może też dlatego ze byłem bardzo napalony na tą funkcję :) I tak, mini3p ma ograniczenia co do rozdzielczości/fps przy śledzeniu, natomiast mini4p
  • Odpowiedz