Wpis z mikrobloga

Zgodnie z obietnicą po 5 latach wołam wszystkich plusujących ten wpis:
https://wykop.pl/wpis/36772847/kazdego-plusujacego-zawolam-dokladnie-za-5-lat-nap

Osobiście 5 lat temu pisałem, że dzisiaj będę miał kochającą dziewczynę oraz że będę kończył studia na politechnice. Studia na politechnice co prawda zacząłem - na kierunku mechanika i budowa maszyn, ale zrezygnowałem po 3 semestrach i aktualnie jestem na 5 semestrze finansów i rachunkowości na ekonomicznym, także tutaj niestety chybiłem z przewidywaniami. Nie pomyliłem się na szczęście co do tego drugiego i aktualnie mieszkam z kochającą narzeczoną, z którą jestem razem już ponad 4 lata. Z takich pobocznych rzeczy to moje hobby zmieniło się z kalisteniki na turystykę górską i rowerową oraz bouldering.
  • 129
@Sekoju nie plusowalem, ale juz mialem konto ( ͡º ͜ʖ͡º) to sobie zrobie retrospektywę.
Chciałem wtedy zmienić ścieżkę kariery, bo doszedłem do momentu, że nie wiedziałem co zrobić dalej - narracja tutejszych #!$%@? była silna i narracja w tonie „to się nie uda” - ale nie brałem tego do siebie, zawziąłem sie i nie odpuszczałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś mój dochód z
@Sekoju o Panie xD ja kompletnie zapomniałem że plusowałem i napisałem wtedy:

@Sekoju: dalej będę mieć działalność, wybuduje dom, będę już po ślubie i urodzi mi się dziecko.


Spełniło mi się wszystko: nadal mam JDG, wybudowałem dom 4 lata temu, mam żonę od roku a w tym roku urodziło mi się dziecko ( ͡º ͜ʖ͡º)

Bajer, super zabawa (ʘʘ)
Nie ogarniam toku rozumowania jaki towarzyszył ci przy wyborze studiów. Z mechaniki i budowy na finanse? W 3 semestry tak bardzo zmieniły się twoje predyspozycje? Czy może po prostu któryś z tych kierunków wybrałeś na pałę xD


@chcialbymbycnormalny:
Zobaczył na jaki hajs może liczyć po tych studiach i szybko zmienił zdanie. W Polsce inż konstruktor zaczyna z 3k netto po studiach a sufit to 7k net dla większości xD
Finanse >
@karmelkowa: nie spelnilam swoich oczekiwan, ale u mnie w zyciu bylo tyle zmian (glownie pozytywnych), ze jak patrze wstecz to lapie sie za glowe i nie wierze, ze sie udalo. Z takich najbardziej szokujacych rzeczy:
- przestalam miec mysli samobojcze i leki, przestalam bac sie ludzi
- skonczylam toksyczny zeiazek trwajacy 8 lat
- szybko pojawil sie ktos inny, kto nie spodziewalam ze na mnie nawet spojrzy
- wyprowadzilam sie od
@Sekoju

Ja chciałem mieszkanie jako dochód pasywny w początkowym etapie, w kolejnym się ożenić (z miłości, nie z byle kim), spłodzić syna, wybudować dom, zarobki ponad 10k, utrzymywać formę 40cm+ na żyle

Wszystko się udało oprócz formy, choć do niej dojdę koniec końców