Wpis z mikrobloga

Zgodnie z obietnicą po 5 latach wołam wszystkich plusujących ten wpis:
https://wykop.pl/wpis/36772847/kazdego-plusujacego-zawolam-dokladnie-za-5-lat-nap

Osobiście 5 lat temu pisałem, że dzisiaj będę miał kochającą dziewczynę oraz że będę kończył studia na politechnice. Studia na politechnice co prawda zacząłem - na kierunku mechanika i budowa maszyn, ale zrezygnowałem po 3 semestrach i aktualnie jestem na 5 semestrze finansów i rachunkowości na ekonomicznym, także tutaj niestety chybiłem z przewidywaniami. Nie pomyliłem się na szczęście co do tego drugiego i aktualnie mieszkam z kochającą narzeczoną, z którą jestem razem już ponad 4 lata. Z takich pobocznych rzeczy to moje hobby zmieniło się z kalisteniki na turystykę górską i rowerową oraz bouldering.
  • 129
@heracinsky u mnie do polepszenia życia w każdym aspekcie (zdrowie, finanse, sex, pozytywna samoocena) przyczyniła się moja kobieta. Poznaliśmy się w 2014, teraz mieszkamy razem, mamy dzieci. Jak się poznaliśmy to zarabiałem 5k pln, teraz mam średnio 10k EUR.
Pomogło to, że wybiła mi z głowy chore znajomości.
@heracinsky czasem wystarczy porozmawiac z kims kto zada ci odpowiednie pytanie i nagle cos sie odblokowuje w glowie. Widze to po osobach, z ktorymi pracuje 1:1. Ja nie mialem takiej osoby, czulem wypalenie i przekroczylem pewien prog bolu, ktory spowodowal ze zaczalem po prostu dzialac :)
hah, sporo pozytywnych historii tu widzę to dla równowagi moja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

5 lat temu skończyłem studia które zacząłem z opóźnieniem bo myślałem po technikum studiować coś innego ale jednak wróciłem na kierunek z technikum, okazało się że przez te lata jedyne co w zawodzie to odbyłem staż (przez covid nie było nawet marzeń o pracy w zawodzie w LP). Rozwaliłem w tym czasie co tamten
@majkel88: Chyba sporo zależy od tego do jakiego wieku to odnosisz. Jak ktoś 5 lat temu miał 18, 20 czy 25 lat to to, że w jego życiu wiele się zmieniło to chyba normalne, ale jak ktoś miał wtedy 35 czy 45 lat i miał już ustabilizowaną sytuację rodzinną, zawodowa i materialną to jest większa szansa, że w jego życiu nie było drastycznych zmian.
@heracinsky: Myślę, że to wypadkowa próbowania różnych rzeczy, chęci zmian, szczęścia oraz tego, że w ostatnich kilku latach wydarzyło się naprawdę dużo.
@Protectorx: Nigdzie nie jest napisane że to sukcesy, tylko przewidywania zmian w życiu. Jak się chcesz #!$%@?ć do czegoś to najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem.
@chcialbymbycnormalny: MiBM był podyktowany tym, że rozszerzałem matematykę i fizykę na maturze + w sumie to nie miałem pomysłu na siebie. Później dotarło, że w ogóle mnie to nie kręci i bym się tylko później męczył w związanej z tym pracy. Finanse o wiele bardziej moja bajka, ale 5 lat temu jeszcze tego nie wiedziałem.
@Sekoju ja pierniczę, kiedy to było xD aż musiałam cv otworzyć, aby sprawdzić, w którym kraju wtedy mieszkałam, żeby nikogo nie okłamać
Wtedy byłam w DE w ciemniej d*upie, miałam na głowię sprawę z byłym pracodawcą w sądzie pracy w Monachium (bo nie wypłacił całego hajsu), przeprowadziłam się do AT na zadupie do nowego kołchozu. Żyłam wtedy na 3 kraje, zrobiłam wtedy w roku ponad 50k km autem i ogólnie byłam załamana
Pobierz KaWuSia89 - @Sekoju ja pierniczę, kiedy to było xD aż musiałam cv otworzyć, aby spraw...
źródło: temp_file5133971352228016964
Jestem zaskoczony, z 7 rzeczy 5 poszło zgodnie z planem (w tym 3 kluczowe), jedno jest "in progress" (ale na dobrej drodze), a nie wyszła jedynie jedna, w sumie ta najmniej istotna.

Dobra rzecz, żeby pozwolić sobie na odrobinę refleksji i zobaczyć, że mimo wielu codziennych problemów, kłód pod nogami i stresów ten "długoterminowy" plan posuwa się całkiem sprawnie do przodu.
@Sekoju: no ja też na firze aktualnie, co będzie za 5 lat to nie mam pojęcia. Stan psychiczny okej, w tym roku zakończył się mój związek, który dał mi sporo spełnienia przez pierwszy rok a przez kolejne pół roku mnie mocno niszczył i mocno to przeżyłem ale nie żałuję. Mam nadzieję, że zrobię licencjat i magistra i będę w stanie uzbierać większość wymaganej kwoty na wkład własny pod jakieś mieszkanko. Do