Wpis z mikrobloga

  • 0
@Issac: zastanawiam się czy np da się tak zrobić ze zainstaluje sobie PC bez zbiornika i postawie obok zbiornik z 2 sprialami, jedna do PC a druga do solarow. Ew dodatkowy zbiornik do solarow i on jest jakby zimna woda dla PC.
  • Odpowiedz
@jano129 KISS, ja uważam że to bezsensu, ale każdy kto tak ma będzie opowiadał że super. PC grzeje wodę za grosze. Szkoda wydawać kasę na dolary komplikować sobie system
  • Odpowiedz
@jano129: musisz zadać sobie pytanie kiedy potrzebujesz najwięcej ciepła?
Zimą solary nie wyprodukują 50 stopni, a woda o temperaturze w polotach do 20 raczej do niczego ci się nie przyda.
Latem, faktycznie jest sens, ale jeśli na dworze masz temperaturę 20 stopni to COP pc to pewnie wynosi 5-6. Gdzie tu logika
Czasami wykorzystuje się solary, ale do ogrzania dolnego źródła, ale to już zupełnie inna kwestia w naszym klimacie nieopłacalna.
  • Odpowiedz
@jano129: Działa to spoko w sezonie.
Tylko jak sobie policzysz koszt instalacji i potem policzysz ile miesięcznie w takim sezonie PC zużyje energii na podgrzanie wody to finansowo się to nie zepnie za bardzo.
Ale technicznie jest ok ;)
  • Odpowiedz
@jano129: i co chcesz tym grzać? Zamrozisz solary w 5 minut. Mam i fotowoltaike i solary i pompę ciepła powietrzną. Same solary mam już z 10 lat, gdy je zakladałem to kosztowały 5 tysi plus zbiornik 250l z 2 wezownicami 3 tysie. Z tej instalacji jestem bardzo zadowolony, od marca do października ma full ciepłej wody za darmo dla 3 osobowej rodziny (prądu do pompki obiegowej nie liczę bo to z
  • Odpowiedz