Wpis z mikrobloga

Mogę prosić o małą poradę dla laika?
Audi A6 C6 // Akumulator Varta 120A 12V - kupiony 3 lata temu
Odkąd pamiętam, mam problem z akumulatorem. Auto niegarażowane, ale codziennie robi ok 40km

Kupuję nowe prostownik automatyczny. Moje pytanie - ładować aku, gdy jest przypięty klemami, czy wyjąć i ładować w domu? Nigdy nie wyciągałem aku i trochę się obawiam, czy potem jakieś błędy nie wyskoczą. Czy ładowanie gdy jest wpięty jest efektywne?

#motoryzacja #motomirko
  • 17
  • Odpowiedz
@Asymilat: Tak, ładowanie na wpiętym akumulatorze jest efektywne, tak samo jak na wypiętym. Warunek - samochód nie może być uruchomiony.
Ale jeżeli masz kłopoty z akumulatorem to raczej powinieneś sprawdzić alternator i jego parametry, to już raczej z fachowcem od takich rzeczy pogadaj.
  • Odpowiedz
@Asymilat: nie słuchaj się ich. Sprawdź czy grzeje Ci się plus pod maską, 99% Twoich problemów z aku to jest to. Ewentualnie zakoduj akumulator, jeśli był kiedyś zmieniany i tego nie zrobiłeś.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@GeDox: Ok dzięki. Sprawdzę jak postawię znowu auto. Ale rozumiem, że to już robota dla mechanika z ewentualną naprawą tego miejsca (tego gdzie się nagrzewa ewentualnie)
  • Odpowiedz
@Asymilat: tak, kawałek wiązki będzie do zmiany. Niektórzy wkręcają tam zwykłego wkręta, ale to na chwilę pomaga. Z takimi pytaniami to nie wykop, ale wal na grupki Facebook z a6c6, pomogą Ci od ręki.
  • Odpowiedz
Nigdzie nie było żadnego poboru


@Asymilat: ...ale np. może być jebnięty alternator albo kable. To, że sprawdzał je "elektryk" to niewiele znaczy, większość z nich to tacy elektrycy jak z koziej dupy trąba. Jak ci regularnie zdycha akumulator, to nie ma opcji żeby w aucie wszystko było ok.
  • Odpowiedz
  • 0
@bidzej: będzie sprawdzane w innym warsztacie bo i tak miałem coś innego do zrobienia. Akurat tamten elektryk to stara szkoła więc coś powinien kojarzyć. ale dzięki również za odzew
  • Odpowiedz
@Asymilat: Można ładować w samochodzie, nie trzeba odłączać jeżeli nie robisz rozruchu czyli jakiś jebutny prostownik, wtedy on podaje tyle amper że może popalić jakieś układy w skrajnym przypadku dlatego się nie zaleca, ale zwykłe ładowanie kilkoma amperami to nic się nie stanie.

Jak odłączysz aku skasuje Ci się przebieg dzienny, radio od nowa trzeba odblokować i skasują się komfrotowe rzeczy, jak np samo opuszczające sie szyby itp.
  • Odpowiedz