Wpis z mikrobloga

Hej, ostatnio zdarzyło mi się zalać telefon. Spytałem wujka google co robić w takiej sytuacji. Według wskazówek wytarłem ręcznikiem cały telefon do ostatniej mokrej plamki, zdjąłem nawet szkło ochronne i wytarłem pod nim, na chama zdjąłem backplate telefonu, lecz baterii nie wyciągnąłem, ponieważ trochę był na tamtą chwilę zbyt skomplikowany proces :P (brak śrubokrętów). No i wszystko cacy, odłożyłem telefon na jakieś 5 dni w pokojowej temperaturze, aby sobie wyschnął (dalej z bebechami na zewnątrz bez backplate'a). Dzisiejszego dnia stwierdziłem, że już chyba wyschnął, bo odparowały aparaty itd. Podłączyłem go pod ładowarkę i pokazał się znaczek ładowania, lecz pod jakimś czasie ten znaczek zaczęły przykrywać zielone piksele(załączam fote), które nie chcą znikać oraz nie da się wyłączyć oraz włączyć telefonu i chyba trzeba czekać aż się rozładuje. Co robić w tej sytuacji? Co może być przyczyną tych zielonych pikseli?

#telefony #serwisgsm
undone - Hej, ostatnio zdarzyło mi się zalać telefon. Spytałem wujka google co robić ...

źródło: 401085666_861091965695881_7275678613744015989_n

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@undone: wyschnie - wyłącz go i podłącz wszystko jeszcze raz - przypatrując się czy wszystkie ścieżki mają styk - także te wew w kablach - czy nic nie spuchło - klik reset
  • Odpowiedz