Wpis z mikrobloga

https://www.youtube.com/watch?v=A06qdTpOYcg&t=3770s
The Rise and Rise of Bitcoin | Bitcoin Movie | Documentary | Blockchain

Dla wszystkich sceptyków na temat BTC. Temat rzeka.
Plusy:
- Jest to po prostu american dream - buy future - jak powstanie email czy internetu. Jak widać Amerykanie przodują w innowacyjności na świecie. Myślę tutaj o spółkach takich jak Microsoft czy o początkach i rozwoju Apple.
- Zadziałał mechanizm "gry komputerowej" - został stworzony wirtualny świat, w którego zaczęli grać gracze. Machina samonakręcająca się. Do tego ma solidne podstawy bezpieczeństwa - idea szyfrowania ciągu, który da się odszyfrować i sprawdzić jego składowe. Taka enigma do potęgi entej.
- Jest to już "prawo intelektualne" w ujęciu prawa europejskiego jak i jest to już wirtualna waluta uznana przez prawo UE.
- jest zbyt dużo graczy na chwilę obecną, żeby BTC upadło. (proszę mi wierzyć jest ich bardzo a bardzo dużo). Myślę tutaj o grupach przestępczych, którzy rozliczają swoje transakcje za broń, narkotyki właśnie w BTC. Im zależy żeby podbijać cenę BTC. Jak widać na wykresie, od około 2013-17 roku na kurs wskoczyły wieloryby. (Myślę tutaj o wilkach z WS jak JPMorgan, czy MStanley). Widać to po powstaniu wielu firm, które zaczęły się specjalizować w obsłudze BTC w przestrzeni międzynarodowej.
- Teoretycznie jest możliwość postawienia serwera w dowolnym miejscu na świecie poza jurysdykcją USA i można prać pieniądze przez BTC (narkotyki, broń).
- Jest to projekt międzynarodowy, wolny od wpływów USA - brak możliwości sterowania kursem poprzez podnoszenie lub obniżanie stóp procentowych. Jest bardzo dużo graczy, którzy od samego początku wiedzieli że BTC przeciwstawi się monopolizacji rynku przez USA.
- Jest ograniczona ilość BTC (do tego halving) w obiegu i coraz trudniej wydobyć BTC i większość BTC jest na rynku więc dojeżdżamy do wartości coraz wyższych i wyższych co jest pewnie ideę wielorybów żeby utrzymać kurs na pewnym poziomie (przypuszczam że jakiś fundusz inwestycyjny / hakerzy/ bossowie mafijni dawno ten punkt stworzyli w okolicach 2013 r. lub do 2015 r. Czyli jest jakaś grupa interesu podzielona według rodzaju) vs dolara, którego USA produkują ile im się podoba.
- Jest coraz trudniej wydobyć kolejne bloki kodu.
- Idealna idea bloku ciągu liczb zaszyfrowanych, który da się sprawdzić. Nie ma możliwości tworzenia podróbek bloków.
- kurs porusza się według wszystkich prawa AT. Tutaj mamy czystą grę algorytmów już. Obstawiam albo konsolidację w pewnym momencie albo atak wręcz na 100.000,00 USD. Wszystko według AT wskazuje, że chcą zaatakować opory na wachlarzu fibo. Dochodzą do średniej / środka wachlarza więc będą chcieli przebić środek i wtedy kurs automatycznie dostanie skrzydeł. Do tego SMA w wykresie W - tygodniowym jest prowzrostowa więc tutaj na prawdę jest dużo sygnałów AT mówiących że kurs urośnie.
- obecnie kurs przyspieszył w porównaniu do początków 13 (mocny wystrzał) potem spokój - 15-17 a potem był wystrzał. Można powiedzieć, że kurs chce iść wyżej.
- BTC bardzo przypomina mi takie wystrzały jakie widziałem na Bioton czy Mercator z tym, że ciągle jesteśmy po lewej stronie kursu przed szczytem a dołki są ciągle wyżej niż poprzednie co sprzyja ciągle podnoszeniu ceny wyżej i wyżej. Można powiedzieć że 15-20 - czyli 5 lat były spokojne w porównaniu do 21 r.

Czy dzisiaj warto kupić BTC? Sam nie kupię. Zbyt duże ryzyko na chwilę obecną. Mam zbyt dużą wiedzę na temat giełdy jak to wszystko wygląda i jestem zdania że zarobek w wysokości 15 % rocznie to dużo na całym kapitale. Wystarczy mi gra na akcjach.

Jeśli masz trochę odłożonej kasy i nie żyjesz od 1 do 1 to dla człowieka ważniejszy jest spokój niż codzienne siedzenie nad kursem. Wiadomo człowiek ma życie itp. i trzeba tą energię gdzieś sensownie rozłożyć a nie być tylko marzycielem giełdowym. Jak pisałem wcześniej znam ziomków, co stracili na forex, cfd i pół bańki i więcej, nawet wyczyścili konto i zostali na długach więc dla mnie giełda to tylko kupowanie samych dołków na dużych spółkach.

Dla mnie najważniejsze jest chronić kapitał. Jednak idea w okolicach 10-20 USD przy obecnej wiedzy jaką mam na temat BTC była bardzo kusząca. Wtedy nie przeanalizowałem rynku w USA pod względem powstania firm w kierunku BTC. W 2013 r. nie miałem takiej wiedzy i doświadczenia jak dzisiaj. Myślę, że ci Amerykanie, którzy zakładali firmy pod kątem BTC mieli o wiele większą wiedzę niż ja dzisiaj mam na temat BTC. Znali przyszłość jak to się potoczy. Mogli to sobie np. ułożyć lepiej niż my Polacy - znali lepiej rewolucję cyfrą jak powstała.

Myślę, że typowy Amerykanin z w/w filmu miał o wiele większą wiedzą jak wyglądają rynki kapitałowe niż nie jedna Pani z banku. Pamiętam rozmowę z jedną pracownicą biura maklerskiego - no poziom bardzo był niski, sama nie grała, daje tylko przykład od kuchni. W Ameryce po prostu od pokoleń tam się gra na giełdzie. Kto czytał Jesse Livermore Boy Plunger orientuje się że każdy porządnie myślący Amerykanin gra na giełdzie...

Jak zwykle wpis tylko dla poszerzenia horyzontów i w celach edukacyjnych.

#gielda #krypto #cryptonews #inwestycje #przemyslenia #biznes
Pobierz makler___gieldowy - https://www.youtube.com/watch?v=A06qdTpOYcg&t=3770s
The Rise and ...
źródło: BTC231125
  • 13
@Vateusz23: :)

Jakbyś poczytał jak wiele jest podmiotów, które siedzą w btc to może byś zmienił zdanie. btc trzeba dobrze zrozumieć czym był i czym jest.

to trzeba zrozumieć co mieli ci Amerykanie w głowie, którzy na samym początku ładowali mln dolarów w btc. To jest typowa piramida (z zastrzeżeniem że ktoś ciągle pilnuje, żeby cena nie spadła od ponad 10 lat), jednak umocowana bardzo w wielu firmach na wielu szczeblach,
@Manah: masz jakies btc? Jak dla mnie mamy podbitke bo tak szybko nie zrobia ataku na 100 tys usd teraz. Na nasdaq jest podbitka wiec zjada predzej czy pozniej do jakis poziomow. Ale btc i tak urosnie. Jest za duzo graczy na boisku teraz.
@Vateusz23: Kiedy pęka bańka ekonomii światowej? Zawsze są wszyscy na boisku i cały czas rośnie odkąd człowiek stanął ma dwóch nogach. Pęknie jutro, czy dopiero kiedy osiągniemy III poziom w skali Kardaszewa? Kiedy pęka bańka rynku telewizorów, komputerów? Bańka zużycia energii elektrycznej? Kiedy to pęknie? Jeśli uczciwie podchodzisz do sprawy BTC to musisz brać pod uwagę, że może to być właśnie ten rodzaj aktywa, na którym bańka nigdy nie pęka, tylko
@makler___gieldowy: Jak widzisz powyżej jestem dość optymistyczny względem BTC, uważam że jest to osobna klasa aktywa sama w sobie, dlatego niektórzy widzą w tym bańkę mimo, że żadnej bańki nie ma na BTC. Natomiast odnośnie wzrostów czy sukcesu projektu, Bitcoin nie jest ukończonym projektem, jest to programowalny pieniądz, który cały czas jest rozwijany i nadal jest sporo wyzwań. Sukces w dużej mierze zależy od tego czy uda się rozwiązać problem skalowania
@Manah: zobaczymy, czy rozegrają btc jak z poziomów z 2018 r. - wachlarz fibo działa, zerknij sobie dokładnie właśnie na 18 r. - poziomy zadziałały. Teraz jest ciekawe rozegranie 11.22 - 17k USD. Test na pewno będzie 40k i potem powinni zjechać w dół i 2 lata spokoju do bazy jak 17-19 r.
Choć długoterminowo btc jest potencjałem patrząc jak inflacja bije i bije siłę nabywczą dolara. Tutaj jest odwrotny cykl