Wpis z mikrobloga

Mam problem z internetem. Gdy próbuje sie podłączyć poprzez kabel z routerem a właściwie 3 kable: 1 od routera do kabla wbudowanego w ściane, 2 kabel wbudowany w ściane, 3 od kabla wbudowanego do komputera. To cały czas pokazuje mi "kabel odłączony" na zmianę z "identyfikowaniem sieci". Gdy zmienię w ustawieniach karty sieciowej na "10Mbps full duplex" to status połączenia zmienia się na "sieć niezidentyfikowana".

Kable zewnętrzne działają poprawnie, testowałem to spinając je z PC i repeaterem wifi wtedy internet był. Ten sam test potwierdził że sama karta sieciowa w komputerze też nie jest uszkodzona. W związku z tym podejrzenia padają na kabel wbudowany w ścianie. Czy jak kupie tester kabli LAN taki za 30zł to pokaże mi on że coś jest nie tak? Jakaś żyła jest przerwana/złamana? W złej kolejności są kabelki zarobione? Czy może szukam w złym miejscu?

W tygodniu skołuje sobie laptop i jeszcze te same konfiguracje dokonam na innym kompie, żeby wykluczyć jakies błędne ustawienia wewnatrz karty sieciowej PC.

#komputery #siecikomputerowe #pc #internet #wifi
  • 4