Wpis z mikrobloga

Moja mama szuka gitary elektrycznej dla brata. Brat gra na akustycznej więc to byłaby jego początkowa. Gra na niej w sumie wszystko więc przydałaby się uniwersalna ale ja się na tym nie znam. Bardzo chciała żebym jej rozpisał gitarę za 500,800, 1000 i 1500 ale już z wzmacniaczem(?) po prostu full zestaw żeby mógł grać. Polecicie coś i dacie jakieś rady? Proszę o wyrozumiałość nie znamy się na tym

RussiaHateClub - Moja mama szuka gitary elektrycznej dla brata. Brat gra na akustyczn...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Na dzień dobry może być piecyk. Moim faworytem jest bankowo Yamaha Pacifica 112, używam jej z piecykiem Behringer co może dałoby dziś radę zamknąć w 1500.

Z tańszych polecić można Harleye Bentony, potrafią kosztować około 600 złotych. Też mam i mimo że odrobinę słabsza od Yamahy, to nadal godna polecenia.

Może ktoś coś tu jeszcze doda od siebie.

Jedno co jest bo pewne - broń Boże nie kupować promowanych zestawów na allegro
  • Odpowiedz
@RussiaHateClub: W sumie jak gra wszystko, to niech bierze taką gitarę
https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/gitary/gitary-elektryczne/ibanez-grgm21m-wns

i malutki, ale bardzo dobry piecyk na baterię blackstar fly 3 (sam go mam, do metalu się nie nada, ale hard rocka już pociśnie, oczywiście cleany też wspaniałe). To oczywiście na początek, żeby brat usłyszał co gra.
https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/wzmacniacze/comba-gitarowe/blackstar-fly-3-green-mini-amp-limited-edition
  • Odpowiedz
@RussiaHateClub: Ja w tej cenie to każdemu polecam zawsze Ibaneza AZES'a, weź w układzie HSS.
No i jak kolega wyżej napisał - omijaj zestawy szerokim łukiem. Ze wzmacniaczem nie pomogę bo nie znam się na rynku tych budżetowych. Na czym brat będzie głownie grać? Słuchawki czy jednak z pieca - jak ze słuchawek to mozna dokupić interfejs za 3 stówki i grać.
  • Odpowiedz
@RussiaHateClub: Z gitar Harleye Bentony mają najlepszy stosunek jakości do ceny, tylko trzeba uważać, bo potrafią przesłać niedoróbki słyszałem. Dlatego najlepiej brać ze strony Thomanna, bo tam szybko wymieniają albo zwracają kasę.
Wzmacniacz do 20W wystarczy. Jakiś Roland Cube, Joyo, Nux czy inny Mooer. Pełno tego i wszystkie się prawie niczym nie różnią. Chyba, że ma mieć jakieś wypasione efekty od razu, to Blackstar ma fajne małe wzmaki z efektami podobno.
  • Odpowiedz