Wpis z mikrobloga

@JEST-SUPER: a ty co powiedziałeś? Z czyjej inicjatywy poszliście na taką terapię? Czy jesteście małżeństwem? Co się działo przed terapią?
Wykopki klaskają uszami, że "hehe ale taka terapia to głupota, zostaw toksyczną laskę" nie wiedząc zapewne o kontekście sytuacji, nie wiedząc jak działają emocje u kobiety i z czego mogła wynikać odpowiedź "nic".

Patrząc na Twoją aktywność na mirko, stanąłbym po stronie różowej https://wykop.pl/wpis/73397311/mircy-czy-moja-dziewczyna-przesadza-czy-ja-mam-rac

  • Odpowiedz
@JEST-SUPER jak ja rozmawiałam z dwoma terapeutami na temat mojego byłego związku, to mówili mi żebym się zastanowiła nad tą relacją. Jak to opowiadałam potem ex niebieskiemu to kazał mi zmienić terapeutów, bo „pier*olą głupoty” xD
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel ludzie często idą na terapię par jak już jest źle i ten związek wisi na włosku a wg mnie każdy powinien wziąć kilka ćwiczeń z terapii par i stosować je już zanim moment motylków w brzuszku minie bo to pozwala zbudować dobrą bazę i komunikację gdy różowe okulary opadła a motylki w brzuszku znikną. By problemy po okresie beztroskiego zakochania się nie nawarstwiały jak kula śniegowa. Bo właśnie zła komunikacja, brak
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel what? XD shittesty to przemoc wg mnie a nie budowanie związku. Co do mieszkania razem to rok to za mało ale jak ktoś się spieszy to można. Wg mnie 2 lata mieszkania razem minimum by wiedzieć czy ślub to dobry pomysł choć czasem i to za mało.
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Shittest czyli skłonienie kogoś do powiedzenia co na prawdę myśli, co czuje albo jak się zachowa, zareaguje w danej sytuacji. Ludzie potrafią się dobrze maskować, a ludzi trzeba oceniać po czynach a nie po słowach. Poza tym ludzie też często mogą coś innego mówić, coś innego myśleć a na koniec coś innego zrobią podświadomie.
  • Odpowiedz
tak wyglądają te słynne terapię małżeńskie forsowane przez laski? xD dobrze że nie dałem się w to #!$%@?ć, tak jak czułem strata czasu i pieniędzy


@drazekorsarze: akurat na takich terapiach całkiem często wychodzi jakie, delikatnie mówiąc, mało partnerskie podejście ma partnerka. Oczywiście jak ma to w dupie to wiele nie zmieni, ale jednym z fundamentalnych założeń takiej terapii jest własnie partnerstwo i równe zasady w związku, i nie brakuje kobiet dla
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel wg mnie od shittestow lepiej pomieszkać dłużej razem i widzieć się w różnych sytuacjach i je omawiać, a później widzieć co mówione a co zrobione było. Shittesty to często za bardzo wymuszone i za bardzo stawia pod murem często budując złe emocje, a zwykła proza życia więcej weryfikuje.
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: tylko, że każda kobieta nawet podświadomie przeprowadza shittesty typu fochy, proste manipulacje, itp. To wynika z natury i psychologii ewolucyjnej. Kobieta musi to robić, żeby sprawdzić czy nie zostanie sama z dzieckiem czy w ciąży gdy partner okaże się nieodpowiedzialnym dupkiem.
Z drugiej strony faceci powinni się tego nauczyć i też właśnie stosować. Tutaj OP mógłby różową wcześniej samemu przetestować, tzn. co ona w ogóle do niego czuje, jak go
  • Odpowiedz
to tak wyglądają te słynne terapię małżeńskie forsowane przez laski? xD dobrze że nie dałem się w to #!$%@?ć, tak jak czułem strata czasu i pieniędzy


@drazekorsarze: Nie wiem ile kosztowała ta terapia ale koleś dowiedział się że jego dziewczyna chce się z nim rozstać więc raczej na plus
  • Odpowiedz
terapie dla par to najczęściej rozwiązywanie problemów i spełnianie oczekiwań kobiety, które facet musi spełnić. On musi się zmienić, itp.


@Nowystaryziel: Tutaj jest inna sytuacja, babka po prostu chce się rozstać
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel stosują shittesty bo takie mają wzorce z domu (tak samo mężczyźni mają inne złe wzorce z domu), a jeśli pozna się zdrową komunikację i pozna trochę ćwiczeń z terapii par to takie shittesty wyglądają jak czysta przemoc psychiczna. Dlatego nie polecam tych shittestow stosować bo chyba że ktoś lubi obudzić się po kilku latach związku czując się jakby się żyło w piekle a nie w związku który powinien cieszyć :D i
  • Odpowiedz