Wpis z mikrobloga

@Retiarius_oma: można akcje strun podnieść, lżej grać, może być regulacja pręta, no dużo rzeczy, można też wymienić struny na takie z płaską owijką one mają przytłumione troche brzmienie, ale struny to już naprawde kosmetyka, faktycznie nie zlikwidują problemu
  • Odpowiedz
@Retiarius_oma to nie jest skomplikowane bardziej niż strojenie czy zakładanie strun. Ale regulację i tak trzeba zrobić. Jak nie samodzielnie to płacąc w serwisie.
  • Odpowiedz
@Retiarius_oma: ze strunami chodzi mi o to, że jak będziesz po gryfie jeździć palcami to struny z okrągłą owijką lekko brzęczą (ale nie tak jak na filmiku, tu wg mnie za mocno uderzasz, bo bez wzmaka lecisz, nie trzeba tak mocno #!$%@?ć w gitare, palce ci potem podziękują to raz, dwa gitara się może rozstroić) generalnie brzęczenie jest przy elektryku problemem gdy słychać go po podłączeniu do pieca, elektryk wg mnie
  • Odpowiedz
@Retiarius_oma: jak pręta nie przegniesz za mocno to raczej nic nie zrobisz, chyba że sie od razu za zabawe w jakieś lutowanie nowych przetworników sie będziesz zabierać( ͡° ͜ʖ ͡°), ja nie ryzykuje, bo widziałem jak mój stary sie kiedyś brał za "naprawe" słuchawek i #!$%@?ł je potem na amen xdd. Trzeba se tylko zawsze struny na wszelki wypadek poluzować i po fizycznym ustawieniu nastroić i sprawdzać
  • Odpowiedz
@Retiarius_oma: ale lutnik już sie przyda jak sie ma okazać, że progi są nierówne czy cokolwiek wiążące się ze szlifowaniem czegokolwiek, tu rzeczywiście możnaby #!$%@?ć sprawe jak sie nie wie co robic
  • Odpowiedz
Nierówne progi gitary fabrycznej zwykle nie mają większego znaczenia dla amatora, co innego gdyby gitara była używana. Dlatego zalecam regulację najpierw, jeśli po regulacji są zgrzyty to wtedy jest uzasadnione aby dać zarobić lutnikowi.
  • Odpowiedz
@Retiarius_oma: Do tego jesli jeszcze strun nie zmieniałeś to trzeba to zrobić, struny na gitarze ze sklepu z reguły utraciły swoje właściwości. Moim zdaniem lutnik na szarym końcu chyba ze nie masz co z pieniędzmi robić.
  • Odpowiedz