Wpis z mikrobloga

#wyzwanieplastyczne
Temat: Architektura twoich snów

I. Historia, czyli po drugiej stronie płótna
Moje sny są jak czarna dziura, pozbawione struktur i form, jakby sen postanowił strajkować przeciwko moim marzeniom o budowaniu zamków w chmurach. To nie miasto marzeń; to miasto bezładu, zniszczone przez burzę myśli i pomysłów, które błąkają się po mojej głowie jak bezdomne dusze.
Obraz postapokaliptycznego miasta to manifest chaosu, który zawsze towarzyszy mi przed zaśnięciem. Choć sen unika mnie zawsze wtedy, gdy chciałabym w nim stworzyć coś pięknego i magicznego, to przynajmniej w tym bezsennym nieładzie znajduję inspiracje do stworzenia czegoś, co wykracza poza granice marzeń.

II. Techniczne rozważania nad strukturą
To moje pierwsze zamalowane płótno. Wrażenia? Nie podoba mi się faktura. Może mi kiedyś przejdzie. Da się to zamalować, wygładzić podkładem?
Kupiłam nowe akryle z Royal Talens Van Gogh, ale w tej pracy ich niewiele, bo korzystałam jeszcze ze starych.
Rozmiar: niewielki
Nie miałam w lodówce sopockiej żeby przypozować do zdjęcia #pdk

Tag: #ineveraart
#tworczoscwlasna #rysujzwykopem #malujzwykopem #malarstwo #akryl #sztuka #art #rysunek
Inevera - #wyzwanieplastyczne 
Temat: Architektura twoich snów

I. Historia, czyli po...

źródło: IMG_20231128_152732-01

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
Da się to zamalować, wygładzić podkładem?


@Inevera: da sie, trzeba gruby podkład i potem spiłować to papierem ściernym
z innych ciekawostek, ja osobiście nie widze różnicy w van goghach od amsterdamów, obie są identyczne w konsystencji, przy van goghach tylko wybór pigmentów zwykle lepszy, o i tubki są wygodniejsze niż te plastikowe "szamponówki" (chociaż biel cynkową tylko znalazłem w amsterdamach dziwna sprawa)
  • Odpowiedz
@Inevera jak zwykle sztosiwo.

a co do płótna to gesso jest ważne.
nawet ze 3 warstwy i wtedy znikają pory płótna.

najbardziej polecam jednak zwykłą płytkę hdf. najlepiej grubszą, 6mm. też zamalować gessem ale to zupełnie inne wrażenia podczas malowania.
nie wygina się jak szatan co pozwala na użycie innych, ciekawszych technik kładzenia farby.

no i ten połysk. deska odbija światło a płótno je absorbuje...
  • Odpowiedz
no i ten połysk. deska odbija światło a płótno je absorbuje...


@gascoigne: e tam, jak sie nałoży naprawde grubo farby ( w sensie dużo warstw, bo impast może bardzo fajnie wyglądać przez zmienną fakture) to wszystko będzie się ściecić jak psu jaja
  • Odpowiedz
  • 1
@Theo_Y: to samo zdanie mam o tych farbach, choć w internetach piszą, że różnica w konsystencji jest. Amsterdam mam tylko białą, bo 120 ml, więc git.
  • Odpowiedz
  • 0
@gascoigne: tu używam tablicy malarskiej z płótnem, które wcześniej było gruntowane trzema warstwami (jak podaje producent), więc jest twardość i płótno do testów. HDF po pomalowaniu trzeba oszlifować? Chyba bym wolała taki deskowy materiał jednak.

@Theo_Y @gascoigne czy tak widoczna faktura płótna to jakieś malarskie faux pas? Było napisane, że gotowe do używania.
  • Odpowiedz
@Inevera: może rembrandty sie faktycnzie różnią ale nie spotakłem ostatnio nigdzie w plastyku, faktycznie w konstystencji sie różnią Cryle Dalera-Rowneya no ale to heavy body z nazwy, van goghi w oleju są za to dobre
  • Odpowiedz
czy tak widoczna faktura płótna to jakieś malarskie faux pas? Było napisane, że gotowe do używania.


@Inevera: nie, to jak widoczne jest płótno zależy od grubości wartw farby, jak nie chcesz lustra to nie potrzeba grubego gruntu
  • Odpowiedz
@Theo_Y: można farby, można werniksu, można werniksu jako medium. i z akrylami też działa i w ogóle można wszystko.
ale tak normalnie to jednak decha 6mm była dla mnie objawieniem na ten moment. szkoda, że mam tylko jeden format póki co. ;)
  • Odpowiedz
@Inevera: Czy fopa to ja nie wiem :) ja lubię tę fakturę płótna czasami.
A czasami nie.

Te panele malarskie to są max 3 mm grubości? Też się wyginają.
Obecnie używam 6mm surowego MDF po prostu przeciągnięte gesso. I fantastycznie się maluje. Polecam spróbować. W castoramach itp czasem mają takie płytki mniejsze luzem za kilka zł.
Wychodzi taniej! Ok. 7-8 zł za 33x50cm zwykłego, surowego mdf, a panel 30x40cm to ze
gascoigne - @Inevera: Czy fopa to ja nie wiem :) ja lubię tę fakturę płótna czasami.
...

źródło: 23.02 landszaft

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Te panele malarskie to są max 3 mm grubości?


@gascoigne: tak, jakoś tak ma.

Mam jeszcze dwa takie większe panele i jak będę malować to po prostu jeszcze raz sama pomaluje gessem, tak aż będzie to w miarę akceptowalne dla mojego oka. Mam takie gesso z Action i nie wiem czy mi po dwóch miesiącach nie odpadnie z tej tablicy samo xD
Zamówie sobie jakieś deski na allegro :) dzięki za
  • Odpowiedz