Wpis z mikrobloga

Oświadczam jako Polak, że w dupie mam wakacje kredytowe, z chęcią zapłacę 8% VATu na żywność, a nawet pójdę do pracy w wigilię, to są dla mnie tematy zastępcze. Co mnie interesuje to:
1. Rozliczenie pisowcow za 8 lat rozkradania Polski i srania na konstytucję.
2. Cofnięcie wszystkich reform Ziobry
3. Zaoranie Tvp
4. Zmniejszenie budżetu na kancelarie prezydenta.

Dziękuję i pozdrawiam.
#sejm #bekazpisu #polityka
  • 85
  • Odpowiedz
1. Rozliczenie pisowcow za 8 lat rozkradania Polski i srania na konstytucję.


@oxymirek: tak będzie xD ręka rękę myje
Te wasze emocjonalne wpisy sa juz nawet zabawne. JA CHCE, DOMAGAM SIĘ ITP.
  • Odpowiedz
@oxymirek mnie też bardziej interesuje rozwiązanie problemów gospodarczych i inwestowanie w perspektywy na rozwój i zwiększanie dobrobytu niż jakieś rozliczanie. Pieniędzy publicznych, które ukradli/zmarnowali i tak się już nie odzyska, a co mi po tym, że za 5 lat jakis PiSowiec pójdzie siedzieć. To może być dla mnie tylko dodatek (i to tylko jeśli niezbyt kosztowny), a nie trzon polityki nowej koalicji.
  • Odpowiedz
chęcią zapłacę 8% VATu na żywność

4. Zmniejszenie budżetu na kancelarie prezydenta.


@oxymirek: o ile postulaty rozliczenia pis i powsadzanie sasinow pinokiow kaczorow tourettow granatnikow do pierdla jest postulatem jak najbardziej slusznym (i oczywiscie zadnemu z nich nic się nie stanie, choc setki wykopków przed wyborami twierdziło inaczej) to te powyzsze punkty pokazuja dlaczego parafrazujac klasyka 'was trzeba #!$%@?'. Fakt, że ceny wszystkiego skoczą o kilka procent (bo jedzenie o 8%
  • Odpowiedz
@oxymirek: jakie konkretnie problemy gospodarcze zostaly spowodowane przez Pis? Najwyzszy wzrost PKB po pandemii w Europie jest. Inflacja? W Czechach pisu nie bylo, a inflacja była. Top 10 na swiecie wzrostu sily nabywczaj pensji minimalnej. Smieszy mnie zajebiscie, ze tylu Polakow sie cieszy, ze wygrala partia popierana przez Niemcow plus prezenter telewizyjny - notabene taki sam numer zrobili jak z Zalenskim na Ukrainie. M0y naprawde wolimy okupacje bo zeby sami rzadzic
  • Odpowiedz
@oxymirek: Ale co Ci da zaoranie TVP? Nie chcesz, to nie oglądaj. Jaki wpływ ma Ciebie budżet w kancelarii prezydenta? Kilka milionów nie robi żadnej różnicy. Niby jak PIS okradał Polskę? Kto ma te pieniądze? Jak przeglądam ten wykop, to mam wrażenie, że tutaj użytkownicy grają w grę serwowaną przez PIS i PO. Czyli my u władzy będziemy sobie razem wódeczkę pić, a Wy tam pospólstwo kłóćcie się między sobą.
  • Odpowiedz
@oxymirek: No to dostaniesz 8% vatu, prace w święta i co tam jeszcze chcesz + nikt nie poniesie konsekwencji za politykowanie. Nie liczcie na to, że nagle po 30 latach się cokolwiek zmieni :D
  • Odpowiedz
  • 3
@arin0 zaoranie Tvp = 3 mld oszczędności rocznie. Tyle.
Drugie pytanie - szkoda komentować, wymienie kilka przykładów: Villa+, ncbir, 200 milionów na spółkę widmo, sovereignty.pl, respiratory, marże Orlenu...
  • Odpowiedz
  • 0
@LifeReboot osobiście uważam że wprowadzenie zerowego VATu na żywność było błędem w pierwszej kolejności, sprzedawcy podnieśli ceny od razu więc ceny i tak na jedno wyszły, budżet za to zdołał się uszczuplić.
  • Odpowiedz