Wpis z mikrobloga

@vulfpeck: a ja bym wolał jednak każdą niedzielę handlową, pracownikom 2 weekendy wolne za pracę w niedzielę. Na #!$%@? jest niby to prawo skoro i tak żabki pootwierane i nie zawsze stoi franczyzobiorca.
  • Odpowiedz
  • 0
a ja bym wolał jednak każdą niedzielę handlową, pracownikom 2 weekendy wolne za pracę w niedzielę. Na #!$%@? jest niby to prawo skoro i tak żabki pootwierane i nie zawsze stoi franczyzobiorca.


@eurphie: Ja się z tym po części zgadzam, natomiast uważam, że praca w niedzielę, niezależnie od sektora powinna być opłacana na poziomie 200-250% od podstawowej stawki na umowie.
  • Odpowiedz
a ja bym wolał jednak każdą niedzielę handlową, pracownikom 2 weekendy wolne za pracę w niedzielę. Na #!$%@? jest niby to prawo skoro i tak żabki pootwierane i nie zawsze stoi franczyzobiorca.


@eurphie: Wygląda na to, patrząc po klimatach w sejmie, że nad tym jeszcze będą rozważać w późniejszym terminie, teraz to musieli zrobić bo czas gonił
  • Odpowiedz
@vulfpeck a co to za różnica jaki to dzień. Ma być 5 dniowy tydzień pracy. Jeśli ktoś pracuje w sobotę i niedzielę to ma wolne jakieś inne dni w tygodniu np. środę i czwartek. Czy ludzie naprawdę myślą, że jak ktoś pracuje w niedzielę, to nie ma w ogóle dni wolnych? Przy takim durnym zamykaniu niedziel to sam wolałbym pracować w weekend i mieć wolne na tygodniu, moc normalnie zakupy zrobić czy
  • Odpowiedz
  • 2
@GladysDelKarmen:

a co to za różnica jaki to dzień


Najwyraźniej dla pracowników handlu ma, jaki to jest dzień, skoro udało im się zebrać odpowiednią liczbę podpisów, aby przepchnąć daną ustawę.

Serio, zacznijmy w końcu rozmawiać i szukać rozwiązań, które zadowolą wszystkich. W innym przypadku - do władzy znowu dojdzie partia pokroju PiSu i będzie wszystko robiła na rympał, nie zważając na odmienne opinie.
  • Odpowiedz
@vulfpeck: Ale wiesz że to wprowadziła solidarność? A nie uciśnieni ludzie handlu?
Żeby nie było, pracowałem kiedyś w handlu wielkopowierzchniowym, i ta wolna niedziela to syf.
Niedzielne zmiany to był luz, mniej klientów, szybciej kończysz. Teraz w biedronce w sobotę siedzą do północy.
Ustawa która pod płaszczykiem pomocy biednym handlowcom oraz małe sklepy a pompuje żabkę i sieci handlowe #!$%@? przy okazji wszystkich innych.
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen: tak choć nie. O ile Januszex typu producent rur PCV wolna, nie wolna niedziela, i tak zakład zamknięty. To pracownicy w handlu i to znanych sieci, to praca 7 dni w tygodniu po 10h i więcej. Niestety, "rozwiązaniem" problemu było zakaz handlu. Trzeba jakoś jakoś mądrze napisać ustawę by rozważać problem wyzysku. A nie walnąć koniec z zakazem i elo, następna ustawa...
  • Odpowiedz
Czy ludzie naprawdę myślą, że jak ktoś pracuje w niedzielę, to nie ma w ogóle dni wolnych?


@GladysDelKarmen: tak, bardzo wielu tak mysli w dodatku potrafia cie wysmiac i powiedziec ze sie nie znasz, przy czym nawet nie rozumieja pojecia jak np rownowazny czas pracy polecam tag #pracbaza tam niby ludzie ogarnieci po 25k netto za tydzien nic nie robienia, a nie potrafia pojac jak dziala np urlop xD
  • Odpowiedz
To pracownicy w handlu i to znanych sieci, to praca 7 dni w tygodniu po 10h i więcej. Niestety, "rozwiązaniem" problemu było zakaz handlu.


@N331: ale chcesz mi powiedziec ze na umowie o prace ktos pracuje po 70h w tygodniu i NIKT, NIGDY nie nalozyl na taki sklep kary lub zrobil kontroli xD? przeciez to sa jakies brednie wyssane z palca
  • Odpowiedz
@nairoht: nawet więcej h. Bo znam te osobę, jest z Białorusi. W Polsce od 4 lat. W tej pracy od roku, ale typowy piwniczak nie chcący zmian. Inni robią tyle samo albo się zwalniają. Nie mają wszystkich watów, więc na magazynie za dwóch.
  • Odpowiedz
@N331 co Ty w ogóle piszesz? Tak, zakład może być otwarty, ale kodeks pracy zabrania pracy na więcej niż 40h tygodniowo - wszystko ponad to nadgodziny dodatkowo płatne - które też są limitowane i nie możesz zrobić nie wiadomo ile nadgodzin. Nawet na zleceniu nikt nie będzie kazał ci pracować po 10h dziennie przez 7 dni.

@nairoht z tym to się nie dziwię, u mnie firma daje swoje akcje przy założeniu, że
  • Odpowiedz