Wpis z mikrobloga

#odyn #korsir Czy tylko ja nie mam izolacji na oknie w domu/garażu lub innej piwnicy na zimę? Wydaje mi się to lekko p o j e b a n y pomysł żeby zaklejać okno z szybami.

"Szyby zespolone, nazywane też szybami termoizolacyjnymi, składają się z dwóch lub więcej warstw szkła oddzielonych od siebie specjalnym profilem dystansowym. Pomiędzy warstwami szkła znajduje się przestrzeń wypełniona gazem o niskiej przewodności cieplnej, zwykle argonem.
1. Nowoczesna szyba izolacyjna, zwana potocznie szybą zespoloną, składa się z kilku szyb float lub szyb funkcyjnych. Pomiędzy szybami znajduje się ramka dystansowa, zawierająca higroskopijny absorbent wilgoci, a przestrzeń międzyszybowa wypełniona jest suchym powietrzem lub specjalnym gazem.
2. O trwałości szyby zespolonej decyduje jakość wykonania uszczelnienia części brzegowej. Szkło może być spojone ze szkłem poprzez zgrzewanie, albo spojone z metalem poprzez lutowanie bądź szyba izolacyjna z częścią brzegową zespolona może zostać organicznym materiałem uszczelniającym.
3. Szyby zespolone zapewniają ciepło zimą i chłód latem, minimalizują hałas i poprawiają bezpieczeństwo, a zatem przyczyniają się do poprawy jakości życia
."
  • 5
  • Odpowiedz
@Mooher pewnie jakby miał okno, które nie przepuszcza ciepła to by nie zaklejał.
Generalnie, nie potrzebuje światła, a potrzebuje większego oporu termicznego to zakleja.
Nie sądzę żeby ten garaż miał okno z szybą termoizolacyjna, choćby ze względu na wiek.
  • Odpowiedz
@ratelier dziękuję, czasem naprawdę się dziwię, że ludzie mają mnie za takiego debila XD Okno ma ponad 15 lat, a ja mam kamerę termowizyjną i widziałem jak ucieka tamtędy ciepło
  • Odpowiedz
@Korsir: 15 letnie okno spokojnie dalej jest dobre. Jedyne co mogło się spieprzyć to uszczelki i tyle. Chyba, że 15 lat temu też oszczędziłes na czym się dało i do garażu wystawiono okno kompletnie nie spełniające jakiś norm.

@Mooher Pytanie jeszcze jak to okno było osadzone i jakiej jest klasy.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: co do okien to masz rację, ja wymieniałem okna z drewnianych na pcv jakieś 20 lat temu i jakoś dają radę. A 15 lat temu to Korsir mógł zaoszczędzić coś z kieszonkowego :)
  • Odpowiedz