Wpis z mikrobloga

Siema, stary komp wyzionął mi ducha. Musze złożyć nowy. Głównie w sumie do pracy. Zastanawiam się na co postawić. Myślałem żeby iść już budżetowo w AM5, ale zastanawiam się czy w moim wypadku jest sens np. dokładać do Ryzena 7 7700. Trzeba by dołożyć 50% ceny. R5 7600X to koszt 1000 zł a R7 7700 to już 1500 zł. Myślę czy to ma sens. Pracuje jako fullstack dev, czasem muszę odpalić jakiś kontener dockera + jakieś dwa serwery developerskie. Patrzę ogólnie co się dzieje i jestem trochę skołowany, nie wiem co wybrać. Czy jest sens dopłacać do tych mocniejszych Ryzenów? W sumie jeżeli chodzi o granie to gram niedużo, i wstępnie grafikę wyciągnę ze starego kompa. Tam jest jakiś GeForce 2060 Super. Duża będzie różnica wydajności między tymi procesorami? Niby dwa rdzenie więcej.
#pcmasterrace
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany: Teraz miałem i5-9400F z 16GB ram i mi ten komp wchodził w nadświetlną jak puszczałem builda appki nad którą pracuje. Chcę żeby było coś co ma jakiś zapaś mocy. Co byś polecił?
  • Odpowiedz
@wobloblo: Full-Stack Dev a sie zastanawiasz czy dolozyc 500 zl do procesora? Skoro to Twoje narzedzie pracy to nad czym Ty sie w ogole zastanawiasz? Szef Ci placi 3k netto na reke ze tak z ciekawosci spytam?
  • Odpowiedz
  • 0
@Smugller: Trochę wiecej ale wciąż junior dev. Biorę wszystko na fakturę więc też -23%. Jak chcę to mogę też wziąć służbowego Macbooka, ale mimo wszystko nie wiem czy jest sens aktualnie dopłacać te 500 zł jeżeli różnica w wydajności będzie znikoma. Mam też teraz sporo wydatków w sumie.
  • Odpowiedz